BAŞKAN SAVAŞ’IN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 06:52

BAŞKAN SAVAŞ’IN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN  24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI
Son Güncelleme :

26 Temmuz 2019 - 10:18

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
“24 TEMMUZ 1908 TARİHİ BASINDAN SANSÜRÜN KALDIRILDIĞI TARİHTİR”
Yayımladığı mesajda Başkan Savaş, “24 Temmuz 1908 tarihi, basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyen ve yönlendiren önemli bir kamusal güçtür. Toplumsal değerlere önem veren, kişisel hak ve özgürlükleri esas alarak objektif anlayışla hareket eden yerel basının sosyal, kültürel ve ekonomik yönden ilimizin kalkınmasında büyük rol oynamaktadır. Toplumumuzun değerlerine saygılı bir basın, demokratik kültürün en büyük güvencesidir. Kamuoyunun bilgilendirilmesinde çok önemli bir görev üstlenen basın kuruluşlarımız ve bu kuruluşlarda görev yapan gazetecilerimize gerek yerel, gerekse ulusal anlamda doğru ve güvenilir bilgiler ışığında kamuoyunun aydınlatılmasını sağlamaktadırlar. Bu önemli görevi yerine getiren basın emekçilerinin daha iyi şartlarda mesleklerini icra etmeleri, ülkemizin her alanda gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. 111. yıldönümünde başta ilimizde görev yapan bir birinden değerli basın mensuplarımızın ve tüm basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.