BAŞKAN SAVAŞ’IN BERAT KANDİLİ MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ekim 2021 - 01:51

BAŞKAN SAVAŞ’IN BERAT KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN BERAT KANDİLİ MESAJI
Son Güncelleme :

10 Mayıs 2017 - 15:20

Bu Haber 26 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Berat Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Savaş mesajında, şunları kaydetti; Milletimizin ve tüm Müslüman aleminin Ramazan ayının müjdeleyicisi ve Müslümanların Yüce Allah’ın bağışlamasıyla günahlarından arındıkları Berat Kandili’ni kutluyorum.
“KANDİLLER BİZLERİ BİRLİĞE, DİRLİĞE, KARDEŞLİĞE, PAYLAŞMAYA, BARIŞ VE SEVGİYE ÇAĞIRAN MÜSTESNA ZAMANLARDIR”
Kandiller yüce dinimizin özel günleri olmalarının yanı sıra bizleri birliğe, dirliğe, kardeşliğe, paylaşmaya, barışa ve sevgiye çağıran müstesna zamanlardır. Dünyanın her yerinde çatışmaların, savaşların ve yıkımların hâkim olduğu, haksızlıkların vicdanımızı yaraladığı bu günlerde kandillerin çağrılarına daha bir kulak vermek, bu çağrıların insanlık için değerini anlamak gerekmektedir.
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ OLAN BERAT KANDİLİ’NDE, GÖNÜL HUZURU, KARDEŞLİK VE BERABERLİĞİMİZİN GÜÇLENMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”
Açlıktan ölümlerin olmadığı, kansız ve kavgasız bir dünya, huzur ve barış içinde bir hayat, mutlu ve müreffeh bir insanlık dileklerinde bulunan Savaş, Berat Kandilinin bir fırsat olarak değerlendirmek ve kulluk bilinci ile hareket edilmesi gerektiğini belirterek, Kandiller ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi berraklaştırır.
Esasen bu gibi mübarek gün ve geceleri değerlendirebildiğimiz sürece, güzel amellerle içini doldurabildiğimiz zaman, yanlışlarımızın farkına varıp doğru istikamete yönelebildiğimiz ölçüde bizim için bereketli ve kazançlı zaman dilimleri olacaktır.
İşte bu manevi atmosferde idrak edeceğimiz on bir ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi olan Berat kandilinde, gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyorum.
“BERAT; ZULMETTEN NURA, ESARETTEN HÜRRİYETE, GÜNAHTAN SEVABA YÖNELİŞ VE ULAŞMANIN ADIDIR”
Berat; zulmetten nura, esaretten hürriyete, günahtan sevaba yöneliş ve ulaşmanın adıdır. Bu kutlu gece Allah’ın kendisine kul olabilme şerefine ulaşan inananların beratına vesile olacağı bir gecedir. Kardeşliğin, dostluğun, sevginin, barışın ve bağışlanmanın ümit edildiği gecedir. On bir ayın sultanı Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan yüce Allah’a sığınarak günahlarından arındıkları, ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri müstesna gecelerden birisidir. Hayatı daha yaşanabilir kılmak ve birbirimizin yükünü azaltmak için ailevi ve sosyal ilişkilerimizde sevgi, yardımlaşma, merhamet ve hoşgörüyü öne çıkarmalı ve dualarımız insanlık, kardeşlik ve bereket için olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Berat kandilinin kutlu olmasını diler, milletimizin, memleketimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, dünya da barış ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ederim” dedi.
IMG_8427

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.