BAŞKAN SAVAŞ’IN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 22:46

BAŞKAN SAVAŞ’IN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
Son Güncelleme :

07 Mart 2017 - 13:02

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Başkan Savaş; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, kadınların toplumda layık oldukları saygınlığı kazanması, sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik haklarını tam ve etkin şekilde kullanmaları ve karşılaştıkları sorunların gündeme getirilerek çözülmesi açısından önemli olduğunu bildirdi. Başkan Savaş yayımladığı mesajda, “Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezinde yer almış, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz feragat ve fedakârlıkların en yücesini yapmıştır. Bu vesileyle feragat ve fedakârlıklarını gördüğümüz kadınlarımızın sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özgü değil, her zaman toplumda layık oldukları saygınlığı kazanmasına, sosyal, siyasal, kültürel, ekonomik haklarını tam ve etkin bir şekilde kullanmalarına ve karşılaştıkları sorunları gündeme getirerek çözülmesi hususunda gerekli hassasiyeti göstermeliyiz.
ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNİ REHBER EDİNMELİYİZ
Bizler de Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Zaman ilerledikçe, ilim geliştikçe, medeniyet dev adımlarıyla yürüdükçe; hayatın, asrın bugünkü gereklerine göre evlat yetiştirmenin güçlüklerini biliyoruz. Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerdeki gibi basit değildir. Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdurlar!” söylemine uygun hareket etmeli ve gösterdiği yolda yürümeliyiz.
KADINLAR TOPLUMUN AYNASIDIR
Toplumun temeli ailedir. Ailenin temeli ise kadındır. Kadının öncelikli görevi anneliktir. Çünkü çocuklarımızı, gelecek nesillerimizi yetiştiren bir kadın, bir annedir. Aynı zamanda kadınlar toplumun aynasıdır. Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme, kadına verdiği değer ve ona duyduğu saygı, verilen hak ve sorumluluklarla ölçülür. Kurtuluş Savaşı’nda cephede cephane taşıyan, savaşta askerlerle omuz omuza savaşan şanlı tarihimize isimlerini yazdıran Kara Fatma, Nene Hatun, Şerife Bacı’nın da bir anne bir kadın olduğunu asla unutmamalıyız. Kadına verilen değer, uygar toplum olmanın en önemli göstergesidir. Kuşakların yetişmesinde büyük rol üstlenen kadınlarımızı, üstün bilgi seviyesi ve kültürel değerlerine bağlı, ahlaklı bireyleri yetiştirmek için gösterdikleri özveriden dolayı yüreklerine sağlık diyor elleri öpülesi vefakâr, fedakâr analarımızın, bacılarımızın, kardeşlerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.