BAŞKAN SAVAŞ’IN KOLTUĞUNA SEVGİ SU YILMAZ OTURDU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

12 Mayıs 2021 - 04:22

BAŞKAN SAVAŞ’IN KOLTUĞUNA SEVGİ SU YILMAZ OTURDU

BAŞKAN SAVAŞ’IN KOLTUĞUNA SEVGİ SU YILMAZ OTURDU
Son Güncelleme :

23 Nisan 2015 - 16:48

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Başkan Savaş’tan Öğrencilere Nasihat; “GEÇMİŞİNİZİ BİLİN GELECEĞE İYİ ADIMLAR ATIN”
Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu Mehmet Rende Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Sevgi Su Yılmaz’a bıraktı. Temsili başkan Yılmaz, yaptığı hizmetlerden dolayı HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.
Başkanlık makamına oturarak verdiği talimatlarla Hatay’ı yönetmenin heyecanını yaşayan Yılmaz, çevre kirliliğinin günümüzde en büyük sorun olduğuna dikkat çekerek, bunun önüne geçmek için geri dönüşüm kutularının konmasını istedi. Günümüzde bütün çocukların zamanlarını televizyon ve telefonla harcadıklarına dikkat çeken Yılmaz, bunun çok sağlık olmadığını bunu engellemek içinde spor alanlarının ve çocukların, gençlerin vakit geçireceği bilgi evlerinin yapılmasını talep etti.
Engelli vatandaşları da unutmayan Yılmaz, sosyal bir çatı altında toplanmalarını sağlamak için bir derneğin açılabileceğini ifade ederek; “Okullarda çok amaçlı salonlar istenildiği gibi kullanılmıyor. Bahçede bankların yetersiz düzeyde olmasından dolayı öğrenciler ayakta kalıyor bu eksiklerin giderilmesini istiyorum. Okul laboratuarlarında deney malzemeleri eksikliğinden dolayı gerekli deneyler yapılamıyor buna çözüm bulunsun istiyorum. Bunun yanında okul servislerinin duracak yerleri olmadığından dolayı genelde yolda duruyorlar bu sorunun gözden geçirilmesini istiyorum.” dedi.
Sıralanan taleplerin ardından konuşma yapan Başkan Savaş, okullardaki iyileştirmelerin Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) yetkisi altında olduğunu dikkat çekerek; “Antakya Belediye Başkanlığı zamanında hemen hemen el atmadığımız okul kalmadı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul, etüt, masa, sandalye gibi konularda destek vermesi ve daha derli toplu çalışması gerekiyor. Biz Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime ve spora önem vererek sizlerin fiziki ve beyinsel olarak gelişmenizi sağlamaya çalışıyoruz. Bununla birlikte çocuklarımızın daha güzel vakit geçirmeleri için 36 olan parkımızı 81’e çıkardık geçtiğimiz zamanlar içinde. Çok güzel bir spor kompleksi yapıyoruz hemşehrilerimiz en iyi şekilde bundan yararlanacak” dedi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemine değinen Başkan Savaş, Bu önemli olan milli değerimizi, Hatay’da 1939’dan sonra kutlandığına dikkat çekerek, “Fransızların işgalinde olduğumuz için geçen 19 sene boyunca bu bayramımızı kutlayamadık. Bizim için çok önemli olan tarihimizi, milli değerlerimizi bileceğiz. Atalarımızın yaptıkları fedakarlıkları iyi bilmeliyiz. Bilim alanında ilerleyeceğiz, geçmişimizi iyi bileceğiz ve geleceğimize iyi adımlar atacağız.” diye nasihatlerde bulundu.
Mehmet Rende Ortaokulu Okul Müdürü Seyfittin Keleş, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Türkçe Öğretmeni Meral yıldırım ve Mehmet Rende Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri Deniz Beyaz ile Eylül Bahçeci’nin de hazır bulunduğu programda minik Başkan Yılmaz, HBB Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ramazan Sever, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mustafa Dönmez, Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanı Mehmet Mursaloğlu, Zabıta Daire Başkanı Vekili Ahmet Kilisli ve Özel Kalem Müdürü Necmettin Çolak’tan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Yapılan konuşmaların ardından Başkan Savaş, konuk öğrencilere tablet hediye ederek günün anısına konuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
BAŞKAN SAVAŞ'IN KOLTUĞUNA SEVGİ SU YILMAZ OTURDU (11)BAŞKAN SAVAŞ'IN KOLTUĞUNA SEVGİ SU YILMAZ OTURDU (12)BAŞKAN SAVAŞ'IN KOLTUĞUNA SEVGİ SU YILMAZ OTURDU (16)BAŞKAN SAVAŞ'IN KOLTUĞUNA SEVGİ SU YILMAZ OTURDU (2)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.