BAŞKAN SAVAŞ’IN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 09:09

BAŞKAN SAVAŞ’IN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI
Son Güncelleme :

17 Nisan 2017 - 18:29

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Savaş yayımladığı mesajında, “Sevgili Peygamberimiz, biz Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan mükemmel bir örnek hayat sürmüş, ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en somut şekilde insanlığa aktarmıştır. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir iklimi tebliğ etmiştir.
“HZ.MUHAMMED(SAV), İNSANLIĞIN KARANLIĞA GÖMÜLDÜĞÜ BİR ZAMANDA, BÜTÜN İNSANLIĞI AYDINLATMAK VE BÜTÜN ÂLEMLERE RAHMET OLMAK İÇİN GÖNDERİLMİŞTİR”
Resul Ulah Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) insanlığın karanlığa gömüldüğü bir zamanda, bütün insanlığı aydınlatmak ve bütün âlemlere rahmet olmak için gönderilmiştir. İnsanların ayrıştığı, kan ve gözyaşının hayata hâkim olduğu, ahlakın ve edebin yok olmaya yüz tuttuğu bir zamanda “Güzel Ahlakı” tamamlamak için bu fani dünyaya gelmiştir. Onunla birlikte gelen Kitab-ı Mukaddes Kuran-ı Kerim ve Allah Katında tek din olan İslam, insanoğlunun son ümidi ve kurtuluşunun vesilesi olmuştur. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) insanların en mükemmeli ve kâinatın rahmet kaynağıdır.
“BİRLİKTE RAHMET, AYRILIKTA AZAP VARDIR”
İnsanlığa daima birlik ve kardeşlik konusunda örnek olmuş “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” diyerek, ayrışmanın, bölünmenin önüne geçmiş, daima bir olmayı öğütlemiştir.
O insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi, Allah’ın son elçisi, hakikatin sadık emanetçisi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di; Allah’ın insanlar arasından seçtiği bir doğruluk timsaliydi.
“SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİN TEBLİĞ ETTİĞİ İSLAM DİNİ İLE KARANLIK DÜNYALAR AYDINLANMIŞ; ALLAH İNANCI İLE KALPLER NURLANMIŞTIR”
Sevgili Peygamberimizin tebliğ ettiği İslam dini ile karanlık dünyalar aydınlanmış, Allah inancı ile kalpler nurlanmıştır. Ona inanan toplumlar gerçek huzura ermiş, yeryüzünde adalet, eşitlik ve kardeşlik hâkim olmuştur. Yüce Allah, Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle Peygamber Efendimizin ahlak ve fazilet dolu hayatını öğrenmeyi, hatırlamayı, anlamayı ve yaşamayı Peygamberimizin sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmayı hepimize nasip etsin.
Yanı başımızdaki Ortadoğu’da kan, gözyaşı, acı ve zulümle insanlık sarsılırken toplum olarak da ahlak ve edebin yok olmaya yüz tuttuğu bu günümüzde, O’nun ebedi mesajını; sevgiyi, barış ve merhameti hepimizin hatırlamasını ümit ediyor, ülkemizin ve İslam Alemi’nin Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyor, tüm insanlığa barış, sevgi, huzur ve hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.