BAŞKAN SAVAŞ’IN RAMAZAN AYI MESAJI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 08:33

BAŞKAN SAVAŞ’IN RAMAZAN AYI MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN  RAMAZAN AYI MESAJI
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2019 - 9:22

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 11 ayın sultanı Ramazan ayı münasebetiyle mesaj yayımladı.
“RAMAZAN AYI, NEFSİ TERBİYE ETMENİN YANI SIRA YARDIMLAŞMANIN VE PAYLAŞMANIN YOĞUN OLARAK YAŞANDIĞI RAHMET VE BEREKET AYIDIR”
Müslüman âlemi tarafından büyük özlemle beklenen Ramazan ayının tüm bereketiyle yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirmesi temennisinde bulunan Başkan Savaş, “Böyle mukaddes günler, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğimiz; sevinçlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin olduğu önemli günlerdir. Onbir ayın sultanı Ramazan ayı, nefsi terbiye etmenin yanı sıra yardımlaşmanın ve paylaşmanın yoğun olarak yaşandığı rahmet ve bereket ayıdır. Bu müstesna ay, millet olarak asırlardır değişmeyen birlik ve beraberliğimize güç katmaktadır. İnsanların birbirleriyle kucaklaşmasına vesile olan, kardeşlik ve barış ikliminin en derinden hissettiğimiz bu anlamlı günleri gelecek nesillere aktarmamız hepimizin sorumluluğundadır. Manevi duyguların en üst seviyeye çıktığı, insanlar arasında kardeşliğin ve yardımseverliğin pekiştiği, rahmet ve bereket kapılarının sonuna kadar açıldığı on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İslam âleminin mübarek Ramazan’ı Şeriflerinin ülkemize birlik, beraberlik, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyor, tutulan oruçların, yapılan ibadetlerin kabul olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.