BAŞKAN SAVAŞ’IN ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 19:07

BAŞKAN SAVAŞ’IN ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI
Son Güncelleme :

14 Nisan 2017 - 9:54

Bu Haber 65 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş 14 Nisan Şehitler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Savaş mesajında, İslam dininde peygamberlikten sonra gelen en yüce makam olan şehitlik Allah rızası için, din, vatan, millet uğruna canını vermek demektir. Ve bu makama erişmek şereflerin en büyüğüdür diyerek, Türk milletinin, hür ve müstakil yaşama kararlılığının tarih boyunca en güç şartlar altında dahi sergilendiğini, fedakârlığıyla, vatanseverliğiyle gurur duyulan zaferlere imza attığını belirtti.
Başkan Savaş’ın mesajının devamında şu ifadeler yer aldı:
Türkiye’nin dört bir yanından gelerek toprakları için seve seve canını veren şehitlerimiz ulusal bütünlüğümüzün en önemli göstergesidir.
“TÜRK MİLLETİ İMKÂNSIZLIKLARA RAĞMEN MİLLİ MÜCADELESİNİ KAZANARAK BAĞIMSIZLIĞINA SAHİP ÇIKMIŞTIR”
Türk milleti, bütün imkânsızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıkmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri bu büyük zafer üzerine kurulmuştur. Tarihin her döneminde taşıdığı iman ile birçok kahramanlıklar sergileyen ordumuz, askeri ve polisi ile bu vatan uğruna canını hiç düşünmeden vermesini bilmiştir. Ulaştığı şehitlik mertebesi ile her zaman bağımsızlığın en güzel örneklerini göstermiştir. Şehitlerimize sahip çıkmak ve onları anmak en kutsi görevlerimiz arasında olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelere sahip olan aziz milletimiz, kahraman Türk ordusuyla her zaman tek bir yürek halinde ve zorlu mücadeleler sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir.
Vatanımızı kanları canları pahasına koruyan, onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik, bütünlük ve iç huzurumuzu bozmaya çalışan her türlü direnişe karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenemez. Şehitler Haftası vesilesiyle başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve bugüne kadar bu vatan için canlarını vermiş olan tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.