BAŞKAN SAVAŞ’IN YAŞLILARA SAYGI HAFTASI MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

17 Eylül 2021 - 11:04

BAŞKAN SAVAŞ’IN YAŞLILARA SAYGI HAFTASI MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN YAŞLILARA SAYGI HAFTASI MESAJI
Son Güncelleme :

21 Mart 2017 - 8:28

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ’18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’ nedeniyle bir mesaj yayımladı.
“HER İNSAN BEŞİKTEN MEZARA KADAR İNSANCA YAŞAMA HAKKINA SAHİPTİR”
Başkan Savaş mesajında, “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Her insan, beşikten mezara kadar, ömrünün her evresinde ilgiye, sevgiye, saygıya ve insanca yaşama hakkına sahiptir. Bu anlamda, ömürlerinin en verimli, en üretken yıllarını ülkesine ve milletine hizmet ederek geçiren, milli değerlerimizi ve kültürümüzü taşıyan emektar vatandaşlarımıza, hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermeliyiz. Onların toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecekleri güvenli bir ortamı hazırlamak sosyal devlet anlayışımızın gereği olduğu gibi, aynı zamanda bir insanlık görevimizdir” dedi.
” DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZE GÖSTERDİĞİMİZ HÜRMET TOPLUMSAL BİRLİĞİMİZİN VE GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR”
Şu unutulmamalıdır ki; hepimizin ortak paydası insan olmaktır ve bir gün hepimiz yaşlanacağız. Yaşlılarımız da birlik ve beraberliğimizi simgeleyen en kutsal değerlerimizin başında gelmektedir. Ne mutlu ki bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensup Türk milletinin çocuklarıyız. Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır. Yaşlılarımıza değer vermek milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de elbette bizlere düşmektedir” ifadelerine yer verdi.
Bu duygu ve düşüncelerle 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’nı en samimi duygularımla kutluyor, bugünlerimizin mimarı olan değerli büyüklerimize, mutlu, huzurlu, sağlıklı ve uzun bir ömür dileyerek, tüm yaşlı vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyor hürmetle ellerinden öpüyorum” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.