BAŞKAN SAVAŞ’IN YENİ YIL MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 22:18

BAŞKAN SAVAŞ’IN YENİ YIL MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN YENİ YIL MESAJI
Son Güncelleme :

01 Ocak 2019 - 9:13

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Geride bıraktığımız 2018 yılı hem dünyamız hem de ülkemiz için acıların ve mutlulukların harmanlandığı bir yıl oldu. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne dek öncelikle Hatay’ın tarihi mirası olan hoşgörü ikliminin devamını sağlamak için çaba harcadık. Adaletin ve eşitliğin olmadığı yerde huzurun da olmayacağının farkındalığıyla her ilçemizin ihtiyaçları ve önceliklerini gözeterek vatandaşlarımıza hizmet ulaştırdık.
Hatay’ı müzmin olarak nitelendirilen sorunlardan arındırdık. Bunlardan en önemlisi Fransızlar döneminden kalma altyapımızın yenilenmesi ve Asi Nehri kirliliğinin ortadan kaldırılması oldu. Elbette hizmetin tanımını yalnızca bir kentin fiziki koşullarını iyileştirmek olarak kurgulamadık. Bireylerin kendilerini her anlamda geliştirerek ve yenileyerek yaşama farklı perspektiflerden bakabilmesini sağlamak için kültürel, sosyal ve eğitsel faaliyetlere de önemle eğildik. Engelli bireylerinde konforunu üst düzeyde tuttuğumuz Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezimiz, Meslek Edindirme Kurslarımız ile geleceğimizin en kıymetli umudu gençlerimizin yeteneklerini keşfetmelerine ve mesleki yetkinliklerini geliştirmelerine aracı olduk. Yer yaşa hitap eden tiyatro oyunları, resim sergileri ve her müzik türünden konser etkinliklerimizle kentimizde sosyal yaşama yeni bir soluk kazandırdık.
Şimdi yeniden ve daha büyük bir kararlılıkla kentimizi geleceğe el ele taşımak için yepyeni bir yıl bizi bekliyor. Beraberlik ruhumuzu daha da güçlendirerek ve iş birliği içerisinde olmayı sürdürerek sevdalısı olduğumuz Hatay’ımızı hak ettiği hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Tecrübemizi yeni heyecanlarımızla perçinleyerek kentimizi kalkındırmak için emek vereceğimiz yeni bir yılın başlangıcında, tüm hemşehrilerimi sevgiyle kucaklıyor, 2019’un herkese barış, huzur ve sağlık diliyorum.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.