BAŞKAN SAVAŞ’TAN ’18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ’ MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 10:30

BAŞKAN SAVAŞ’TAN ’18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ’ MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’TAN  ’18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ’ MESAJI
Son Güncelleme :

18 Mart 2016 - 11:10

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Yayımladığı mesajında ülkemizin içinden geçtiği zorlu sürece işaret ederek birlik ve beraberlik ruhuyla hareket edilen Çanakkale’yi örnek almamız gerektiğini kaydeden Başkan Savaş, “Çanakkale Zaferi, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. 18 Mart 1915 tarihi, bir milletin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Birbirine inanan ve bu inançla tarihin akışını değiştiren kahraman ecdadımızın onurlu mücadelesinin gurur kaynağı olan Çanakkale Zaferi ile Türk Milleti, tarih boyunca var olan ve nefes aldığı her coğrafyada tüm cihana örnek olmuş ve bağımsızlığına gölge düşürmek isteyen düşmana tek vücut olarak büyük bir ders vermiştir.
Sömürgeci ve işgalci zihniyetlere karşı bu kutsal toprakları, şerefli milletini ve manevi tüm değerlerini korumak için bundan tam 101 yılı önce istiklal ve istikbal uğruna gözünü kırpmadan savaşan aziz ecdadımızın verdiği şanlı mücadele ile bugünlere kadar geldik. Bu şanlı zaferin kazanımlarını yücelterek koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
Yüksek maneviyatın, kararlılığın ve inanmışlığın örneği olan Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıl dönümünü tüm kalbimle kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizin mukaddes hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” ifadeleriyle bu şanlı gün ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.