BAŞKAN SAVAŞ’TAN KARNE ALAN ÖĞRENCİLERE MESAJ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 10:30

BAŞKAN SAVAŞ’TAN KARNE ALAN ÖĞRENCİLERE MESAJ

BAŞKAN SAVAŞ’TAN KARNE ALAN ÖĞRENCİLERE MESAJ
Son Güncelleme :

22 Ocak 2019 - 9:57

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yarıyıl tatiline giren öğrenciler ve öğretmenler için bir mesaj yayımladı.
“ÖNEMLİ OLAN ÇOCUKLARIMIZA AHLAKİ DEĞERLERİ KAZANDIRABİLMEKTİR“
Öğrencilerin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini arzuladığını ifade eden Başkan Savaş, “Öğrencilerimiz bu seneki eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde gösterdiği çalışmalarının karşılığı olan karnelerini aldı. Unutmamak gerekir ki karne, eğitim-öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilenen performansın geri bildirimidir. Kişiliği, zekâyı kategorize eden bir gösterge değildir. Öğrencilerimizin zayıf ve güçlü yönlerini analiz etmesine, eğer varsa eksikliklerini fark etmesine ve bir dahaki dönem için tedbirler almasına imkân sunar. Önemli olan başarı notlarıyla birlikte çocuklarımıza gerekli ahlaki değerleri de kazandırabilmektir. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel duygusal ve fiziksel potansiyellerinin gelişmesi amacıyla onları en iyi şekilde yetiştirmek öncelikli hedefimiz olmalıdır. İyi bir gelecek iyi bir eğitimle olur. Sevgili öğrenciler, karnelerinizdeki düşük notlar sizleri kesinlikle üzmemeli, aksine eksik yönlerinizi tamamlayarak daima başaracağınıza inanmalısınız. Bizler de her zaman olduğu gibi sizlere desteklerimizi esirgemeyeceğiz. Sizlere son derece eğlenceli, arkadaşlarınızla ve ailenizle özgürce vakit geçirebileceğiniz, mutluluk dolu bir tatil diliyorum. Sizlerin geleceği için fedakârlık gösteren değerli öğretmenlerimize de iyi tatiller diliyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.