BAŞKAN SAVAŞ’TAN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 05:29

BAŞKAN SAVAŞ’TAN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’TAN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI
Son Güncelleme :

20 Mart 2020 - 20:47

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Türk coğrafyasında baharın gelişinin simgesi olan Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Yayımladığı mesajında Nevruz Bayramı’nın kardeşliğin, sevginin ve bir arada yaşama kültürünün simgesi olduğunu ifade eden Başkan Savaş, “ Coğrafyamızda her zaman coşkuyla kutladığımız Nevruz’u yeniden birlikte karşılaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Baharın habercisi olan bu güzel bayram, çeşitli renkler, inanışlar ve gelenekler oluşturarak yüzyıllardır yaşatılmış ve günümüze kadar gelmiştir. Milletleri bir arada tutan başlıca öğe kültür, örf ve adetlerdir. Hoşgörü, sevgi ve kardeşliğin filizlendiği bu topraklarda, asırlar boyunca farklı inançlara, dillere, etnik köken ve kültürlere sahip insanlar bir arada, huzur içinde yaşamıştır. Kültür mozaiği olan coğrafyamızda farklılıklarımız ve kültürel çeşitliliğimiz aramızdaki güçlü bağları kuvvetlendiren zenginliklerimizdir. Bu anlamlı bayramı asırlar boyu kutlayan yüce milletimiz, sevgi ve hoşgörüyü temel alarak ülkesine, bölgesine ve dünyaya mutluluk ve kültürel zenginliği yaymaya devam edecektir. Bu kutlu bayramın milletimize bolluk, bereket ve hayırlar müjdelemesini temenni ediyor, Nevruz’un hepimize birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” sözleri ile hemşehrilerinin ve Türk milletinin Nevruz Bayramı’nı kutladı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.