Başkan Zaroğlu: Fahiş fiyata ürün satanlara fırsat vermeyeceğiz « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2021 - 22:59

Başkan Zaroğlu: Fahiş fiyata ürün satanlara fırsat vermeyeceğiz

Başkan Zaroğlu: Fahiş fiyata ürün satanlara fırsat vermeyeceğiz
Son Güncelleme :

14 Mart 2020 - 13:06

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Zaroğlu, koronavirüs vakalarını fırsat olarak değerlendirip, fahiş fiyata ürün satanlara fırsat vermeyeceklerini söyledi.
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Zaroğlu, son günlerde kolonya, maske, sterilizasyon ürünleri gibi ürünlerde yaşanan fahiş fiyat artışı iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Koronavirüsün Türkiye’de de görülmeye başlandığını ifade eden Zaroğlu, “Bu süreci başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere devletimizin tüm yetkili kurumları büyük özveri ve titizlikle yönetmektedir. İlimizde ve ilçemizde de süreç Valiliğimiz tarafından yürütülmekte ve her türlü tedbir alınmıştır. Hepimiz koronavirüse karşı dikkat etmemiz gerekiyor, evimizde, iş yerimizde, odamızda tedbir almamız lazım. Bu süreçte durumdan faydalanmaya çalışan fırsatçılar ortaya çıktı. Fırsatçılık yapanlara göz açtırmayacağız. Her konuda nasıl esnaf ve tüccarımızın yanında oluyor isek fırsatçılık yapanlara karşı da halkımızın yanında olacağımızı bir kere daha belirtmek istiyoruz” dedi.
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu tür fırsatçılığa prim vermeyeceğine inandıklarını ifade eden Zaroğlu, “Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası olarak, başta ağız maskesi, kolonya, hijyen malzemeleri, bakliyat ve makarna olmak üzere bazı ürünlerde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Herkes bilmeli ki; vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız. Bu tür olaylara karşı etkin mücadele edebilmemiz için halkımızın, fahiş fiyat ile ürün satanları odamıza bildirmelerini önemle rica ediyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.