Başkanı Şanverdi’nin Dünya Engelliler Haftası Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 02:36

Başkanı Şanverdi’nin Dünya Engelliler Haftası Mesajı

Başkanı Şanverdi’nin Dünya Engelliler Haftası Mesajı
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2017 - 9:37

Bu Haber 59 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Şanverdi, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren, toplumsal ve sosyal hayatta birlik ve beraberlik içinde eşit bir şekilde yaşamanın önemini bize hatırlatan bir hafta olması nedeniyle çok anlamlıdır. Devlet ve millet olarak engelli vatandaşlarımıza gösterilen ilgi ve desteğin artırılmasını ve her hangi bir ayrım yapılmadan sosyal devlet anlayışına, eşitlik ve çağdaşlık ölçülerine bağlı olarak hizmet edilmesi gerektiğini söyledi.
Şanverdi, “Reyhanlı Belediye Başkanlığı olarak bu kapsamda engelli vatandaşlarımızın istihdamı konusunda yapılması gerekenlerin, sistemli ve etkili bir şekilde yürütülmesi ve çalışma yaşamında karşılaştıkları güçlüklerin ortadan kaldırılması için bu yönde çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Attığımız her adımda, engelli bireylerimiz ve onların sorunları göz önünde bulundurularak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tüm yollar, kaldırımların eğimleri, park alanları, işlevsel binalara taktırdığımız asansörler, binalarımızın giriş çıkış eğimleri ve hizmet sunulan birimlerin ulaşılması kolay alanlara kaydırılması, ayrıca istihdam oluşturmak için yapılan düzenlemeler Reyhanlı’mızda gururla yaptığımız hizmetler arasındadır. Bizim hedefimiz, engelleri ortadan kaldırmak, engel teşkil edecek durumları minimize etmektir. Çalışmalarımız tüm vatandaşlarımıza hitap etmelidir, bu bilinçle yaptığımız her icraat hedefine ulaşacaktır ve ulaşmıştır” dedi.
Çağımızın getirdiği gelişmelerle birlikte ülkemiz ve ilçemizin gelişimine paralel olarak engelli vatandaşlarımıza pek çok alanda çalışma ve üretime katılma imkânları sunulduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, ”Devletimizin engelliler ile ilgili politikasının temelinde “Bedensel ve zihinsel engelleri nedeniyle insanlar arasında ayrım yapılmasına izin verilmeyecektir.” ilkesi yer almaktadır. Bu fırsatlardan istifade etmelerine imkan sağlayarak, engellilerin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve özürleri elverdiği ölçüde çalışma şartlarına kavuşmaları için gayretlerimiz sürmektedir. Toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan, günlük yaşamda karşılaştıkları güçlükleri yakından izlediğimiz engelli vatandaşlarımıza ilişkin konular, her kesimi yakından ilgilendirmektedir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve davranışlarımız, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden birini oluşturmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle Reyhanlı’mızda yaşayan engelli kardeşlerim olmak üzere, tüm ülkemizdeki engelli bireylerin Dünya Engelliler Haftasını en içten dileklerimle kutluyor, kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
başkan şanverdi

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.