BAYRAK TEPE AĞAÇLANDIRILIYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ocak 2021 - 14:02

BAYRAK TEPE AĞAÇLANDIRILIYOR

BAYRAK TEPE AĞAÇLANDIRILIYOR
Son Güncelleme :

13 Temmuz 2018 - 12:22

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), ÖSO ile birlikte, Suriye’nin Afrin İlçesi ve Cinderes kasabasındaki PKK, PYD, YPG’ye karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, askerlerin yol güzergâhı üzerinde bulunan ve simge haline gelen Reyhanlı İlçesi’nin Davutpaşa Mahallesi’ndeki Bayrak Tepe ve çevresi ağaçlandırılıyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), ÖSO ile 20 Ocak’ta başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nda askerlerin Afrin’e geçişlerinde kullanılan ve Cinderes kasabasının karşısında bulunan Reyhanlı’nın Davutpaşa Mahallesi’ndeki güzergâh üzerindeki tepeye çoban Bekir Şanverdi tarafından parke taşları ile Türk Bayrağı yapılmıştı. İlerleyen günlerde ise belediyece yapılan çevre düzenlemesinden sonra bu kez de ağaçlandırma çalışması başlatıldı. Akyayla Mahalle muhtarı Mustafa Sert’in temin ettiği 500 çam fidanının toprakla buluşturulması için çalışma devam ederken, çoban Şanverdi, sonradan Bayrak Tepe adı verilen tepe ile mezarlık ve mahallede belirlenen alanlara çam fidanı dikmeyi sürdürdüğünü söyledi.
Traktör yardımı ile açılan çukurlara toplam 500 çam fidanı dikerek Bayrak Tepe ve çevresinin daha güzel hale gelmesi için çalışmalarına devam ettiğini belirten Şanverdi, tepeye elektrik çekildiğini söyledi. Su çekilmesi içinde gereken çalışmanın yapılacağını ifade eden Şanverdi, “Davutpaşa Mahallesi, askerlerin Afrin’e geçiş güzergâhı oldu. Askerlerimize moral olması açısından mahalledeki tepeye de parke taşları ile Türk Bayrağı yaptım. Mahallemiz ve Bayrak Tepe adeta simge haline geldi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden binlerce vatandaşımız gelerek ziyaret etti. Şimdi de çevre düzenlemesi yaparak daha da güzelleştirmeye ve piknik alanı yapmaya çalışıyorum” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Davutpaşa Mahallesi ve Bayrak Tepe’yi ziyaret etmesini arzu ettiğini belirten Şanverdi, “Bayrak Tepe’yi ziyarete gelenler bana herhangi bir ödül verildi mi? diye soruyor. Ödül istenmez verilir, zaten ödül beklentim yok. Tek arzum Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Bayrak Tepe’yi ziyaret etmesidir” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.