Bayramlaşmaya giden Suriyeli çocukların eksik aşıları tamamlanıyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 07:55

Bayramlaşmaya giden Suriyeli çocukların eksik aşıları tamamlanıyor

Bayramlaşmaya giden Suriyeli çocukların eksik aşıları tamamlanıyor
Son Güncelleme :

02 Ağustos 2019 - 9:11

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Kurban Bayramı’nı aileleriyle birlikte ülkelerinde geçirmek için Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı’na gelen Suriyeli 0-15 yaş gurubundaki çocukların eksik aşıları tamamlandıktan sonra çıkışları sağlanıyor.
Aileleriyle birlikte Cilvegözü Gümrük Kapısı’na gelen 0-15 yaş gurubundaki çocukların mevcut aşı kartları inceleniyor. Kartlarında aşıları eksik olan çocukların aşıları da yapılarak çıkışları sağlanıyor. Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince kontrol edilen 3 bin 500 çocuktan eksik aşısı bulunan bin çocuğa kızamık, kızamıkcık, kabakulak (KKK), oral polio (OPA), difteri, boğmaca, tetanos, inaktif polio (DaBT-IPA-Hib) aşısı yapıldı.
2 EKİPTE 30 GÖREVLİ
Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince 0-15 yaş gurubunda olan ve Suriye tarafına geçmek isteyen çocukların eksik aşılarının yapılmasında 2 ekiple toplam 30 sağlık personeli görev yapıyor. Sağlık ekipleri, gelen çocukların kartlarını kontrol ettikten sonra eksik aşıları tamamlanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın rutin çalışması olan aşı uygulaması çıkışların son günü olan 9 Ağustos’a kadar devam edecek.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.