Belediye aşevinden Halep’ten tahliye edilen 4000 kişiye sıcak yemek « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Ocak 2022 - 05:20

Belediye aşevinden Halep’ten tahliye edilen 4000 kişiye sıcak yemek

Belediye aşevinden Halep’ten tahliye edilen 4000 kişiye sıcak yemek
Son Güncelleme :

27 Ocak 2017 - 8:28

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediyesi’ne ait aşevinden, Beşir İnsani Yardım Derneği tarafından Halep’ten tahliye edilen ve İdlib yakınlarındaki kamplara yerleşen sivil halka sıcak yemek gönderiliyor.
Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Beşir İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen ve belediye aşevinden günlük 4000 kişi için hazırlanan 3 öğün sıcak yemeğin Halep’ten tahliye edilerek İdlib yakınlarındaki kampa yerleşen sivil halka ulaştırıldığını söyledi. Aşevinde hazırlanan yemeklerin denetimini yapan Başkan Şanverdi, ”Suriye’nin Halep kentinden tahliye edilerek İdlip kentinde çadır kentlerde barınan Suriyelilere sıcak yemek sunmak ulaştırmak için Beşir İnsani Yardım Derneği’nin hazırladığı proje kapsamında, yemekler belediyemize ait aşevinde hazırlanmakta ve kamplara ulaştırılmaktadır” dedi.
Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonun personel ve ekipman konusunda destek verdiği projeye Reyhanlı Belediyesi olarak aşevini geçici olarak tahsis ettiklerini anlatan Şanverdi şöyle dedi;
“Ülkemizin çeşitli kentlerinden gelen gıda yardımları ile 15 gündür günlük üç öğün 4000 kişilik sıcak yemek yapılarak İdlip’teki kamplara ulaştırılmaktadır. Aynı zamanda Kilis ilimizden de çadır kentin diğer ihtiyaçları karşılanmaktadır. Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu üyesi Ankara Aşçılar Derneği Başkanı Mahmut Tornacı ve Uşak Aşçılar Derneği Başkanı Fatih Demir’de kentimize gelerek yapılan bu hizmetin koordinesinde Beşir İnsani Yardım Derneğine yardımcı olmaktadır. Çorbada benimde tuzum olsun diyerek gıda yardımında bulunmak isteyen hayırseverlerimizi, Reyhanlı Belediyesi Hizmet binası yanında bulunan Beşir İnsani Yardım Derneği yetkilileri ile irtibata geçmesini bekliyoruz” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.