Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’nin Dünya Kadınlar Günü mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 20:12

Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’nin Dünya Kadınlar Günü mesajı

Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’nin Dünya Kadınlar Günü mesajı
Son Güncelleme :

11 Mart 2016 - 8:55

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı.
Kadınların aile içerisindeki önemine değinen Şanverdi yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi;
“Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu istiklal mücadelemizin kahramanları olan kadınlarımız, bir anne, bir eş ve hayatın bütün alanlarında etkin birey olarak saygın bir yerdedir. Kadınların anne olarak gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdikleri fedakarlık, annelik duygusu ve ailesini ayakta tutma çabası her türlü takdirin üzerindedir.
Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte kadının; çağdaş ve dünya kadınlarının sahip olduğu kazanımları tek tek elde etmiş, modern Türkiye’nin kurulmasında da önemli misyon üstlenmişlerdir. Bu nedenle geleceğe güvenle bakabilmek, kadını ve kadın haklarını önemsemekle doğru orantılıdır. Nitekim şuanda Anayasa ve Medeni Kanun’da yapılan düzenlemelerle genel anlamda kadına karşı ayrımcılığın önüne geçilmiştir.
Ne mutlu bize ki milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Kadının; kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yeri aldığı, toplumumuzda daha iyiye daha güzele en hızlı ve emin adımlarla ilerliyoruz. Bu vesileyle; bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar; sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.