BELENLİ ÇOCUKLAR “BREMEN MIZIKACILARI’NI ÇOK SEVDİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2022 - 09:36

BELENLİ ÇOCUKLAR “BREMEN MIZIKACILARI’NI ÇOK SEVDİ

BELENLİ ÇOCUKLAR “BREMEN MIZIKACILARI’NI ÇOK SEVDİ
Son Güncelleme :

01 Aralık 2016 - 14:35

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katkılarıyla kurulan ve il genelinde ‘Tiyatro izlemeyen çocuk kalmayacak’ parolasıyla hareket eden HBB Şehir Tiyatrosu, geleceğimizin teminatı olan çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatmaya devam ediyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Şehir Tiyatrosu’nun eşsiz çabalarıyla hazırlanan ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı çocuk oyunu, 29 Kasım Salı günü Belen Belediyesi Düğün Salonu’nda Atatürk Ziya Gökalp ve Şevket Çalışkan İlkokullarının minik tiyatro severlerin beğenisine sunuldu.
MİNİKLERE BREMEN MIZIKACILARI İLE HAYVAN SEVGİSİ AŞILANDI
Derlemesini ve yönetmenliğini Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçılarından Süheyla Koçak’ın yaptığı ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı çocuk oyununda sahiplerinin artık yaşlandıkları için işe yaramadıkları düşüncesiyle evden kovduğu eşek, horoz, köpek ve kedi yolda tanışıp, bir müzik grubu kurma hayaliyle, Bremen’e doğru yola çıkarlar. Yolculuk esnasında bir eve giren hırsızları korkutup kaçırarak ev sahiplerine yardım eden dostlarımız, tekrar kendilerini işe yarar hissederek, yeni bir yuva edinmesinin sahneye yansıttığı oyun minikler tarafından büyük beğeni ilgi ile izlendi.
Sessiz dostlarımızın sokağa terk edilmemesi gerektiğini sahnedeki muhteşem performansıyla gösteren HBB Şehir Tiyatrosu ekibi, minikleri hayvan sevgisi aşılayan oyunla buluşturmanın haklı gururunu yaşadı.
Keyifli oyunun ardından minikleri çeşitli hediyelerle buluşturan HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı oyuncuları, büyükten küçüğe hitap eden oyunları il genelinde sahnelemeye devam edileceğini belirtildi.
15235656_1840657146222323_8670166658212617771_o

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.