Bem-Bir-Sen’den Halep’e un yardımı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 22:49

Bem-Bir-Sen’den Halep’e un yardımı

Bem-Bir-Sen’den Halep’e un yardımı
Son Güncelleme :

06 Aralık 2016 - 8:36

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Belediye Memur Sendikası (Bem-Bir-Sen) tarafından Suriye’nin Halep kırsalındaki halkın ekmek ihtiyacının karşılanması için 3 TIR un yardımı Reyhanlı İlçesi’nde bulunan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’na teslim edildi.
Bem-Bir-Sen Reyhanlı Temsilcisi Abdurrahman Demir ekmek ve un bulmakta zorlanan Halep kırsalındaki halka dağıtılmak üzere genel merkezce hazırlanan 75 ton unun bölgeye ulaştırılmak üzere İHH’ya teslim ettiklerini söyledi. Demiri, “Ekmek ve un bulmakta zorlanan halkın bu ihtiyacının karşılanması amacıyla Bem-Bir-Sen olarak 75 ton unu İHH yetkililerine teslim ettik. İnsanların sıkıntısını biraz da olsa gidermek için yaptığımız bu girişim devam edecektir” dedi.
Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak, mağdur olan Suriye halkına yapılan yardımların anlamlı olduğunu söyleyerek, bu kapsamda Bem-Bir-Sen tarafından yapılan yardımlardan dolayı da teşekkür etti.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.