Beşaslan’a Yeni İçmesuyu Hattı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 15:57

Beşaslan’a Yeni İçmesuyu Hattı

Beşaslan’a Yeni İçmesuyu Hattı
Son Güncelleme :

08 Aralık 2015 - 8:37

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (HATSU), Reyhanlı ilçesine bağlı Beşaslan Mahallesi’ne yeni içmesuyu şebekesi döşüyor.
Beşaslan Mahallesi’ne daha önce 1500 metre yeni içmesuyu şebekesinin döşendiğini ve 10 eve abone bağlantısının yapıldığını belirten HATSU yetkilileri, kalan eksiklerin giderilmesi adına da mahallenin muhtelif yerlerine 90, 63 ve 75’lik borularla toplamda 2 bin 600 metre yeni hattın döşendiğini ve 30 eve abone bağlantısının yapılacağını bildirdi.
Hatlardaki kayıp-kaçak oranını en aza indirme ve enerji tasarrufunun sağlanması amacıyla çalışmaların kapsamlı bir şekilde sürdürdüğünü kaydeden yetkililer, vatandaşların tertemiz ve kesintisiz su içmesi için ekiplerin gece gündüz çalıştığını belirtti.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Beşaslan Mahalle Muhtarı Güven Köseoğlu, mahallenin içmesuyu şebekesi eksikliğinin giderilmesinden ötürü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU Genel Müdürü İsameddin Çeker’e teşekkür etti.
(Haber Merkezi)
BEŞASLAN’A 2 BİN 600 METRE YENİ İÇMESUYU HATTI (6)BEŞASLAN’A 2 BİN 600 METRE YENİ İÇMESUYU HATTI (7)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.