BİK Adana Bölge Müdürü Oranlı Hatay’da Yerel Basınla Buluştu - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

19 Mayıs 2024 - 08:51

BİK Adana Bölge Müdürü Oranlı Hatay’da Yerel Basınla Buluştu

BİK Adana Bölge Müdürü Oranlı Hatay’da Yerel Basınla Buluştu
Son Güncelleme :

19 Ekim 2023 - 17:38

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Basın İlan Kurumu (BİK) Adana Şube Müdürü Dr. Çetin Oranlı ve beraberinde bulunan Şube Müdürlüğü Personeli Burak Nüzket, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) resmi ilan alan yerel gazete ve internet haber sitesi sahipleri ile gazetecilerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.
6 Şubat’ta meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen depremin ardından Mayıs ayında yayın hayatlarına başlayan yerel gazete ve internet haber sitelerinin Basın İlan Kurumu’na yönelik görevlerinin yerine getirilmesi ve sorunların çözülmesi amacıyla HGC’de gazetecilerle bir araya gelen BİK Adana Şube Müdürü Dr. Çetin Oranlı’yı HGC Başkanı Nihat Mazmanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.
Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında konuşan BİK Adana Şube Müdürü Dr. Çetin Oranlı, “Bölgemizde yer alan komşu illerimizden Hatay meydana gelen depremde çok ağır bir yıkımla karşı karşıya kaldı. Depremde vefat eden başta basın mensuplarımız olmak üzere vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Günümüzde artık internet gazeteciliği ön planda yer almaktadır. Gazeteciliğin geleneklerine uygun hareket edildiğini görüyoruz. Bu anlamda kısa süre içerisinde Hatay basınının toparlandığını görmek bizleri çok memnun etti. Bizler Basın İlan Kurumu olarak elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapmaya çalışıyoruz. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.
BİK Adana Şube Müdürü Dr. Çetin Oranlı’nın konuşmasının ardından BİK Adana Şube Müdürlüğü Kurum Personeli Burak Nüzket ise gazetelerin mizanpajları konusunda gazetecilere bilgiler verdi. Yapılan bilgilendirmenin ardından gazetelerin ve gazetecilerin yaşadıkları sıkıntıları not alan BİK Adana Şube Müdürü Dr. Çetin Oranlı, sorunların çözümü için BİK Genel Müdürlüğü’ne bir rapor sunacaklarını ve ardından yaşanan sıkıntıların giderilmesi noktasında kurumlarla görüşmelerin yapılacağını bildirdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.