BİK’in “Medya ve Dijital Reklamcılık Projesi” onaylandı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

19 Ekim 2021 - 18:07

BİK’in “Medya ve Dijital Reklamcılık Projesi” onaylandı

BİK’in “Medya ve Dijital Reklamcılık Projesi” onaylandı
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2019 - 9:54

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Basın İlan Kurumunun (BİK) hazırladığı “Medya ve Dijital Reklamcılık Projesi” Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından onaylandı.
Medya ve Dijital Reklamcılık Projesi kapsamında, Eskişehir ilinde yayın yapan resmi ilan ve reklam yayınlama hakkını haiz 17 basın kuruluşunun çalışanlarından toplam 34 kişi eğitim alacak. Program süresince katılımcılara, deneyimsel öğrenme teknikleri ile reklamcılık sektörü hakkında bilgi ve becerilerinin güçlendirilmesi, ekonomik bir değer olarak gazete işletmelerinde reklamcılıkta farkındalığının oluşturulması konularında eğitim verilecek.
Yerel gazetelerin gelirlerini artıracak proje
Projeyle; yerel gazetelerin gelirlerinin artırılması, illerdeki reklam potansiyelinin ortaya çıkarılıp, gazete ve internet siteleri ile ticari kuruluşlar arasında işbirliğinin temin edilmesi, basın işletmelerine ek kaynak yaratarak yayın hayatlarını devam ettirilmelerine yardımcı olunması, gazetecilik alanında istihdamın artırılması hedefleniyor.
Eskişehir ilindeki alt vasıflı gazeteler ve internet haberciliği ile uğraşan kişiler de istedikleri takdirde katılımcı olarak eğitime iştirak edebilecekler ve aldıkları temel reklamcılık eğitimi yanında günümüz teknolojileriyle hayatımıza giren dijital reklam konusunda da kendilerini geliştirebilecek.
Eğitim, talep edilen teknik desteğin içeriğinde belirtilen müfredata uygun olarak, alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek. Program sonunda 34 katılımcı “Medya ve Dijital Reklamcılık Eğitim Sertifikası” alarak mezun olacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.