BİR SAVAŞ VERİLECEKSE BARIŞ İÇİN VERİLMELİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 09:25

BİR SAVAŞ VERİLECEKSE BARIŞ İÇİN VERİLMELİ

BİR SAVAŞ VERİLECEKSE BARIŞ İÇİN VERİLMELİ
Son Güncelleme :

02 Eylül 2016 - 9:03

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Savaş, mesajında sıkılan her kurşunun umudumuzu ve geleceğimizi hedef aldığını belirterek “Bir savaş verilecekse yalnız barış için verilmelidir” dedi.
Başkan Savaş yayınladığı mesajda, “Ortadoğu da yaşanan ve son zamanlarda ülkemizin de içine sürüklendiği kaos ortamında savaşa karşı barışı, ölüme karşı yaşamı, nefrete karşı sevgiyi savunmak her zamankinden daha büyük önem taşımaktadır. Ölüm haberleriyle anaların yüreklerine ateş düşerken sıkılan her kurşun umudumuzu ve geleceğimizi hedef almaktadır. Bir savaş verilecekse yalnız barış için verilmelidir.
Barışa giden yolda; barışa, demokrasiye yönelmiş istikrarlı ve kararlı bir siyasi irade mutlaka bulunması gereken ilk şarttır. Bunun yanında birbirlerinin kayıplarına, acılarına duyarlı, geçmişte yaşananları görmezden gelmeyen, nifak tohumları ekmek yerine yaşananlardan ders çıkarıp, gerçek ve kalıcı bir barışa köprü kuracak medya mensupları, eğitimciler, kolluk görevlileri, kamu görevlileri, tarihçiler, siyasiler, sendikacılar, emekçiler, işletme sahipleri, akademisyenler kısaca yediden yetmişe barış gönüllüleri gerekmektedir.
İnsan onurunun ve yaşam hakkının gözetildiği, tüm çocukların güldüğü, karınlarının tok olduğu, savaş uçakları yerine rengârenk uçurtmaların uçtuğu, dikenli tellerin yerini çiçeklerin, kin ve öfkenin yerini sevgi ve kardeşliğin aldığı, her türlü şiddetin son bulacağı kalıcı barış içinde yaşanacak ortak bir gelecek talebimiz ve aynı zaman da sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutlarım” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.