BÖYLE MUHTAR DOSTLAR BAŞINA « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 06:05

BÖYLE MUHTAR DOSTLAR BAŞINA

BÖYLE MUHTAR DOSTLAR BAŞINA
Son Güncelleme :

07 Ağustos 2015 - 10:35

Bu Haber 48 kez okunmuştur.
reklam

Bayır Mahallesi muhtarı Mahmut Gül, kendi imkanları ile, mahallesindeki tüm ev ve iş yerlerini, haşerelere karşı ilaçlatıyor.
İlk defa muhtar olan Gül, mahallesindeki vatandaşları ziyaret ederek her türlü hizmetin sağlanmasında yetkililer ile mahalle halkı arasında köprü oldu. Muhtar Gül, yaz döneminde ark, kanal, su birikintisi, bahçeler, ev ve iş yerlerindeki WC, banyo, mutfak giderlerini, banyoları, çeşitli haşerelere karşı ilaçlatıyor. Muhtar Gül, mahalle halkının yaz boyunca sineksiz, huzur içerisinde yaşamalarını temin etmek için çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyerek, “Mahallemizde vatandaşlarımız yaz boyunca, sivri sinek, karınca çeşitli böceklerden rahatsız olmaması için evleri ve iş yerlerini dolaşarak ilaçlıyoruz. İlaçlama işini kendi imkanlarımla yapıyorum Yeter ki vatandaşlarımız memnun kalsın ve huzurlu olsun. Bu uygulamadan halkta memnun” dedi.
Muhtar Gül ayrıca, mahallesindeki ziyaretin bakımını yaptırdı. Ark ve kanalları temizlettirip daha kullanışlı hale getirdi. Bunun yanında bir ilki daha gerçekleştiren Gül, taziye çadırlarına kışın soba, yazında vantilatör ve ses cihazı temin ederek bugüne kadar yapılmamış türde hizmetler gerçekleştirerek örnek teşkil etti. Ayrıca mahalle aralarında yol yapımı için belediye makamlarından destek alarak sıcak asfalt ve parke taşı hizmetlerinin yanı sıra mahallesindeki yardıma muhtaç ve geliri olmayan ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımların sağlanmasında kaymakamlık ve vakıf yetkililerine gereken girişimlerde bulundu ve yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına katkı sağladı. Ev sahiplerinden Ayşe Temel ise, Muhtar Mahmut Gül’ün bu çalışmasından dolayı memnun olduklarını söyleyerek, daha önce muhtarların böyle bir uygulama yapmadıklarını belirtti.
ilaçlama-1mahmut gül- muhtarilaçlama-6ilaçlama-8

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.