BU KAMPANYANIN KAZANANI HATAY « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

19 Ekim 2021 - 00:33

BU KAMPANYANIN KAZANANI HATAY

BU KAMPANYANIN KAZANANI HATAY
Son Güncelleme :

25 Temmuz 2017 - 9:19

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 23 Temmuz Pazar günü Mazman Medya Grup Radyolarında yayınlanan ve Mithat Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu Günışığı programının canlı yayın konuğu oldu.
HATAY HALKI HAKKINI İSTİYOR
Hatay’ın anavatana katılışının 78. yıl dönümünde gerçekleşen programda gelecek nesillerin huzur ve mutluluklarına katkı sağlayacak ve kentin geleceği için çok büyük bir projeyi hayata geçirmeye hazırlandıklarını ifade eden ve düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “Hatay Halkı Hakkını İstiyor” isimli imza kampanyası projesini hemşehrileriyle paylaştı.
Hatay halkının onurlu, gururlu ve şanslı bir halk olduğunu belirterek sözlerine başlayan Başkan Savaş, devlet olmayı millet olmaya tercih eden bir halkın evladı olmaktan gurur duyduğunu ifade etti. Hataylıların anavatana bağlı olmalarından her zaman gurur duyduklarını da sözlerine ekleyen HBB Başkanı, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ayrılmaz parçası serhat şehir Hatay, her fırsatta ülkemizin gücüne güç kattı. 23 Temmuz 1939’dan beri kendi ayakları üzerinde duran ve her sektörde ülkemizin lokomotifi olan şehrimiz, son 6 yıldır ekonomik olarak zor günler geçiriyor. Resmî rakamlara göre 385 bin; ancak bizim tahminlerimize göre 500 binden fazla Suriyeli şehrimizde yaşıyor” diyerek bu rakamların daha fazla altyapı, yol yapımı, yeşil alan ve üretim demek olduğunu belirtti.
Kentin bozulan ekonomisini iyileştirmek için ulusal ve uluslararası her projeyi hayata geçirmek için çaba gösterdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “Ekonomimizi iyileştirmek ve Hatay’ın sosyal dengesini revize etmek için EXPO’ya başvurduk ve 2021 yılında bu dev organizasyon şehrimizde yapılacak. Bunun dışında mutfağımızı herkes duysun ve gastronomi şehri olabilmemiz için UNESCO’ya başvurduk ve eylül ayında sonuçlanacak. Tarımımızı, turizmimizi geliştirerek üreticimizi ve esnafımızı kalkındıracağız. Bunların hepsi daha fazla yatırım demek” dedi.
İMZA KAMPANYASI 15 İLÇEDE EŞ ZAMANLI BAŞLAYACAK
Hatay Halkı Hakkını İstiyor kampanyasının detayları ve bu kampanyadan beklentilerini de tüm samimiyetimle hemşehrileriyle paylaşan Lütfü Savaş, tüm kentte eş zamanlı başlayacak olan imza kampanyası ile Hatay’ın hak ettiği ekonomik değere kavuşmasına katkı sağlamak ve buna ön ayak olmak istediklerini söyledi.
“5. TEŞVİK BÖLGESİ İŞSİZLİĞİN AZALMASI DEMEK”
Kentin ekonomik rakamlarını da masaya yatıran HBB Başkanı, “Şu anda şehrimiz 4. teşvik bölgesinde yer alıyor. Ancak biz 5. bölgeye geçmek istiyoruz. Bu da her yıl 10 milyar dolar yatırım demek. Yaklaşık 12 bin kişiye iş imkânı demek. İşsizliğin yüzde 2 azalması demek. Hane gelirinin yüzde 20 artması demek. İşte bizler tam da bunun için bu imza kampanyamız ile sesimizi devlet büyüklerine duyurmak istiyoruz. Pazartesi günü itibariyle 15 ilçemizin her mahallesinde kapı kapı dolaşıp kampanyamızı hemşehrilerimize anlatacağız. Hedefimiz en az 500 bin imza. Gün; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsi meselem dediği şehrimize destek olma zamanıdır” diyerek tüm Hatay halkından destek istedi.
“EL ELE VEREREK KAMPANYAYI BAŞARIYA ULAŞTIRACAĞIZ”
Hatay Halkı Hakkını İstiyor kampanyasının siyaset üstü bir kampanya olduğunu özellikle belirten Lütfü Savaş, “Bu kampanya sadece belediyemizin değil Hatay’ın tüm değerlerinin kampanyasıdır, Sayın Valimizin desteğini yanımızda hissetmek bizim için çok anlamlı. Bu kampanyaya Hatay’ın tüm siyasi parti vekillerinin katkı sunmasını bekliyoruz belki bunun için Ankara’da girişimde bulunmuş olabilirler bilmediğim için onlar ilgilenmedi veya ilgilenmiyor diyemem. STK temsilcilerimiz, ilçe belediyelerimiz, muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla el ele vererek İnşallah bu kampanyayı başarıya ulaştıracağız. Bu kampanya, çocuklarımızın ve gençlerimizin aydınlık geleceğinin kampanyasıdır” ifadelerini kullanarak kampanyanın yürütülmesinde özellikle gençlere büyük rol düştüğünü belirtti.
Programın son bölümünde 23 Temmuz etkinlikleri ile ilgili de düşüncelerini belirten Lütfü Savaş, geçtiğimiz haftalarda kentte şehit olan polis memurlarının aziz hatırası için konser düzenlemediklerini ancak yapılması planlanan Karsu ve Atiye konserlerinin bir aksilik olmazsa 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleşeceğinin müjdesini verdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.