“Büyük Zaferin 94. Yıldönümü Kutlu Olsun” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 20:39

“Büyük Zaferin 94. Yıldönümü Kutlu Olsun”

“Büyük Zaferin 94. Yıldönümü Kutlu Olsun”
Son Güncelleme :

30 Ağustos 2016 - 14:30

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Hatay Milletvekili Ertem mesajında, “Türk Ulusunun özgürlük ve bağımsızlık için emperyalizme karşı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük mücadele verdiği ve 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da yapılan Başkumandanlık Meydan Muharebesiyle kazandığı büyük zaferin 94. yıldönümündeyiz.
Bu zaferle Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli sağlamlaştırılmış ve ebedi hayatı şeref tacı giymiştir. Milletimiz varlığından, birlik ve beraberliğinden, bağımsızlığından, hürriyet ve istiklalinden en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Vatanımız var olduğu sürece şanlı ay yıldızlı bayrağımız bağımsızlığımızın timsali olarak göklerde dalgalanacaktır.
Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos zaferinin 94.yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamak dileğiyle..
Başta ,” Memleketimizi esir etmek isteyen düşmanları behemehal mağlup edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır” sözlerinin sahibi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve onuru için gözlerini kırpmadan ölüme giden Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz ve aziz anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.