BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNİN 2’NCİ BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 08:52

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNİN 2’NCİ BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNİN 2’NCİ BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Son Güncelleme :

16 Nisan 2019 - 9:24

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı, 12 Nisan Cuma günü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın başkanlığında HBB Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.
13 maddenin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısında;
• 5393 sayılı belediye kanununun 19’uncu maddesi ve belediye meclisi çalışma yönetmeliğinin 19’uncu maddesi gereğince Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisinin 1. Meclis Başkan Vekilinin İzzettin Yılmaz, 2. Meclis Başkan Vekilinin Fadıl Keskin olmasına oy birliği ile karar verildi.
• 5216 sayılı kanunun 16’ıncı maddesi ile belediye meclisi çalışma yönetmeliğinin 20’nci maddesi uyarınca gerçekleştirilen gizli oylama ile Murat Genco, Muharrem Dingil, Avni Koçin, Alamettin Ayvazoğlu ve Mevlüt Yıldız olmak üzere toplam 5 encümen üyesi oy birliği ile seçildi.
• Meclis 1. ve 2 katip üyeler ve ihtisas komisyonlarına üye seçimi yapıldı.
Bir sonraki Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 9 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’te gerçekleştirilmesine oy birliği ile karar verildi.
HBB Meclis toplantısının 2’nci birleşiminin sonunda HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi tarafından 2021 yılında Hatay’da gerçekleştirilecek olan Botanik EXPO’su ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.