BÜYÜKŞEHİR’DEN PALMİYE ZARARLILARI İLE MÜCADELE « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 23:17

BÜYÜKŞEHİR’DEN PALMİYE ZARARLILARI İLE MÜCADELE

BÜYÜKŞEHİR’DEN PALMİYE ZARARLILARI İLE MÜCADELE
Son Güncelleme :

31 Ocak 2020 - 9:14

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi, kentte yoğun olarak bulunan palmiye ve halk arasında hurma ağacı olarak bilinen phoneix ağaçlarındaki palmiye kırmızı böceği zararlıları ile mücadele çalışması başlattı.
Palmiye ağaçlarına zarar veren palmiye kırmızı böceğine karşı mücadeleye başlayan Büyükşehir Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, müdahalelerin bilimsel yöntemlerle yapıldığını ifade etti.
Büyükşehir ekipleri, larva döneminde ağaçlara zarar veren, ergenlik döneminde diğer ağaçlara sirayet ederek ağaçların kurumasına neden olan böceklerle İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün yönlendirmesi ile Adana Biyolojik Mücadele Araştırma Enstitüsünün belirlediği esaslar doğrultusunda mücadele edildiğini belirtti.
Zararlı tespit edilen ağaçlarda öncelikle tuzak kurarak böcekleri gözlem altına alan Büyükşehir ekipleri, olumlu sonuç elde edilememesi halinde zararlının diğer ağaçlara sıçramaması için ağaçların zorunlu olarak kesileceğini açıkladı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.