ÇALIŞKAN: GAZZE KAN AĞLIYOR, DÜNYA SESSİZ! - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

3 Aralık 2023 - 06:10

ÇALIŞKAN: GAZZE KAN AĞLIYOR, DÜNYA SESSİZ!

ÇALIŞKAN: GAZZE KAN AĞLIYOR, DÜNYA SESSİZ!
Son Güncelleme :

16 Ekim 2023 - 18:15

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

TBMM’de söz alan Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Artık Filistin lafa doydu icraat bekliyor” dedi.
Siyonist İsrail’in, Gazze’de göz göre göre katliam yapması karşısında tüm dünyanın sessizliğe büründüğü bir ortamda dünyanın en büyük açık cezaevi olan Gazze’de soykırım uygulandığını söyleyen Çalışkan, “Böyle bir dönemde kınamak, taraflara itidal çağrısında bulunmak, iki yüzlülükten başka bir şey değildir, orta sahada top çevirmektir” dedi.
FİLİSTİN’E DESTEK ZAMANI
İsrail’le ilişkilerde hele de seçim dönemlerinde Gazze’de havai fişek patlayacak sözünün gereği bugün yerine getirilmesi gerektiğini belirten Çalışkan, “Yetkililer hamasetle değil gerçek icraatla Filistin halkına sahip çıktığını göstermelidir. Artık Filistin lafa doydu icraat bekliyor. İslam İşbirliği Teşkilatı, Birleşmiş Milletler acil göreve çağrılmalı, gerekirse savaş gemisi gönderilmelidir.” vurgusu yaptı.
Çalışkan, son olarak; “Burada Türk halkı Filistin halkının yanında olduğu devlet yönetimi tarafından da açık bir şekilde icraatla gösterilmelidir” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.