Çanakkale Şehitleri anıldı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Ekim 2022 - 06:26

Çanakkale Şehitleri anıldı

Çanakkale Şehitleri anıldı
Son Güncelleme :

18 Mart 2019 - 18:47

Bu Haber 24 kez okunmuştur.
reklam

18 Mart Şehitleri anma ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi.
İlk tören belediye binası önündeki alanda yapıldı.
Kaymakam Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Çüter ve 11 Mayıs Reyhanlı Şehitleri Derneği Başkanı Ahmet Tuna, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Daha sonra Bayır Mahallesi ve Gültepe Mahallesi’ndeki asri mezarlıkta bulunan şehitlikler ziyaret edilerek çiçek bırakıldı. Okunan Kuran-ı Kerim’in ardından ilçe Müftüsü Murat Akçay dua etti.
Reyhanlı Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi’nin, Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde hazırladıkları anma programında ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra öğretmen Gamze Maraşlı günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Çanakkale temalı oyunun sahnelenmesinden sonra da şiir ve oratoryo gösterisi sunuldu ve koro eşliğinde türkülerin söylenmesi ile devam etti.
Bu arada bir öğrenci de anma programı sırasında Atatürk’ün resmini çizdi.
Reyhanlı’daki törenlere askeri ve mülki erkan, şehit yakınları, gaziler, vatandaşlar katıldı.

????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.