CEMİL MERİÇ 36. YILDÖNÜMÜNDE ANILDI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Mayıs 2024 - 22:45

CEMİL MERİÇ 36. YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

CEMİL MERİÇ 36. YILDÖNÜMÜNDE ANILDI
Son Güncelleme :

15 Haziran 2023 - 17:55

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Türk fikir ve edebiyat hayatında önemli bir yere sahip olan büyük düşünür, sosyolog, eğitimci ve çevirmen Cemil Meriç, vefatının 36. yılında memleketi Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde anıldı.
Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu ve beraberindeki belediye çalışanları ilçede kültür evine dönüştürülen Cemil Meriç’in doğduğu konutu ziyaret etti.
Cemil Meriç Kültür Evi’ndeki resim sergisini gezen Hacıoğlu buradaki anı defterini imzaladı.
Başkan Hacıoğlu, Cemil Meriç’in bilgi ve birikimiyle Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük fikir adamlarından olduğunu belirtti.
Meriç’in hemşehrisi olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Hacıoğlu, “Cemil Meriç, esasen fikirleriyle, düşüncesiyle de öldükten sonra da insanlara ışık olmuştur. Büyük düşünür Cemil Meriç’in hatıratlarını yaşatmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl “2. Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri” düzenledik bu etkinliklerimiz devam edecektir.”dedi.
Başkan Hacıoğlu, kızı Prof. Dr. Ümit Meriç’i de telefonla arayıp Cemil Meriç’i vefatının 36. yılında andıklarını kaydetti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.