ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINI BAKAN’A İLETTİLER « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Kasım 2021 - 10:16

ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINI BAKAN’A İLETTİLER

ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINI BAKAN’A İLETTİLER
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2019 - 10:14

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kilogram başı destekleme ödemelerinde artışın ancak 2020 yılında yapılabileceğini söyledi.
Ak Parti Milletvekilleri, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşerek çiftçilerin sorunlarını ilettiler. Ak Partili Milletvekillerinin destekleme miktarlarında artış talebini değerlendiren Bakan Pakdemirli bu yıl desteklemelerde bir artış yapılamayacağını ancak 2020 yılında fiyat arttırımında bulunabileceklerini söyledi.
Ak Parti Hatay, Osmaniye ve Adana Milletvekilleri, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ederek çiftçilerimizin sorunlarını ilettiler. Ak Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik ve Hacı Bayram Türkoğlu Bakan Pakdemirli’den özellikle desteklemelerde 500 kilogram ödemenin yetersiz olmasından dolayı kilogram başı ödemelerin yükseltilmesini ve Tarım ve Orman Bakanlığı’na atama bekleyen vatandaşlar içinde kontenjan açılmasını istediler. Bakan Pakdemirli, 500 kilogramda artış olmayacağını, gelecek yıl kilogram başı ödemelerde fiyat artırımında bulunabileceklerini aktardı.
Milletvekilleri ayrıca Pamuk Destekleme, Tahtaköprü ve Reyhanlı Barajlarının yapımı, Toplulaştırma, TMO’nun Buğday alımı ve Zeytin ve Hayvancılık ihtisas Bölgesi konularındaki taleplerini iletti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.