ÇİFTÇİNİN ELEKTRİK BORÇLARI MASAYA YATIRILDI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Mayıs 2022 - 06:56

ÇİFTÇİNİN ELEKTRİK BORÇLARI MASAYA YATIRILDI

ÇİFTÇİNİN ELEKTRİK BORÇLARI MASAYA YATIRILDI
Son Güncelleme :

30 Temmuz 2019 - 10:02

Bu Haber 29 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Hüseyin Şanverdi, çiftçilerin elektrik borçlarına ait gecikme zammı ve kayıp kaçak bedellerinin iptal edilmesi konusunu Toros Enerjisa yetkilileriyle görüştü.
Çiftçilerin Toros Enerjisaya olan borçlarının ödenmemesi nedeniyle elektriklerinin kesildiği ve bu nedenle mağduriyet yaşandığı bilgisi üzerine Toros Enerjisa İl Müdürü ile bir araya gelen Yayman ve Şanverdi daha sonra Enerji Bakanı Fatih Dönmez ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiler.
Ova çiftçisinin yaşadığı sel ve taşkınlardan dolayı büyük mağduriyet yaşadığına dikkat çeken Milletvekilleri Yayman ve Şanverdi ‘ Çiftçilerimiz borçlarını ödemek istiyorlar. Ancak gecikme zammı ve kayıp kaçak bedellerinin silinmesini istiyorlar. Çiftçilerimizin mağduriyetinin ortadan kaldırılması konusunda bir çalışma bekliyoruz ‘ dediler.
Enerji Bakanı Fatih Dönmez, konuyu inceleyip geri döneceklerini vurguladılar.
Milletvekili Yayman, Ova Çiftçisi’nin Gecikme Zammı ve Kayıp, Kaçak Bedeli dahil olmak üzere Enerji-SA’ya 86 milyon borcu gözüküyor, girişimlerimiz sonucu, Gecikme Zammı ile Kayıp, Kaçak bedeli alınmadığı zaman 86 milyon olan borç, 36 milyon gibi bir rakama inecektir, bu rakamında çiftçimizi oldukça rahatlatacağına inanıyorum dedi.
Milletvekili Yayman “Pamuk Desteklemesinin kalan % 30’luk bölümü Kurban Bayramı öncesi dağıtılacak” müjdesini de paylaştı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.