Çiftçiyi sevindiren buğday taban fiyatı açıklandı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2024 - 02:55

Çiftçiyi sevindiren buğday taban fiyatı açıklandı

Çiftçiyi sevindiren  buğday taban fiyatı açıklandı
Son Güncelleme :

06 Haziran 2022 - 18:30

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) buğday alım fiyatını ton başına 7 bin 50 lira, arpa alım fiyatını ise 6 bin lira olarak açıkladı.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’da yapılan 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda buğday ve arpa alım fiyatlarını da açıkladı. Erdoğan’ın açıklaması şöyle: “Üreticilere TMO’nun 2022 hasat döneminde yapacağı buğday ve arpa alım fiyatlarını açıklıyorum. TMO sert ekmeklik buğdaya bu yıl ton başına 6 bin 50 lira alım, bin lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacaktır. Ofisimizin arpa alım fiyatı ton başına 5 bin 500 lira alım, 500 prim olmak üzere toplamda 6 bin lira olarak belirlenmiştir. Prim ödemesinden ürününü TMO’ya veren Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı üreticiler yararlanabilecektir. TMO fiyatı referans fiyat olacak farklı fiyat uygulamalarına gidilmeyecektir”dedi.
Buğday taban fiyatların açıklamasından sonra AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman açıklamada bulundu.
Yayman açıklamasında ” Çiftçilerimizi memnun edecek alın terlerinin karşılığını bulan bir taban fiyat açıklandı. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım Orman Bakanımız Vahit Kirişçiye teşekkür ederim tüm Çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.