Cilvegözü Sınır Kapısı Açıldı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Aralık 2021 - 02:37

Cilvegözü Sınır Kapısı Açıldı

Cilvegözü Sınır Kapısı Açıldı
Son Güncelleme :

01 Şubat 2015 - 12:32

Bu Haber 16 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı kontrollü bir şekilde araç ve yaya trafiğine açıldı.
26 Ocak 2015 Pazartesi günü öğle saatlerinde Suriyeli muhaliflerin askerlerin üzerine rastgele ateş açması üzerine güvenlik gerekçesiyle tüm yaya ve araç giriş çıkışlarına kapatılan Cilvegözü Sınır Kapısı, kontrollü bir şekilde araç ve yaya trafiğine açıldı.

Kapının açılmasıyla birlikte ülkelerine dönmek isteyen Suriyeliler Cilvegözü’ne gelerek yapılan işlemlerin ardından karşıya geçerken, ara bölgeye yük taşıyan Tır’ların geçişine izin verilmeye de başlandı.

Pazartesi gününden bu yana kapalı olan Cilvegözü Sınır Kapısı’nda yaklaşık 10 kilometrelik Tır kuyruğu oluştu. Sıra numarası alan Tır şoförleri kapının açılmasıyla Cilvegözü Sınır Kapısı’na gelerek ara bölgeye yüklerine boşaltmak için kapıdan çıkış yapmaya başladılar.

TÜRK ASKERİNE ATEŞ AÇAN SURİYELİ TUTUKLANDI

Bu arada, Suriye’nin Bab-El Hava Sınır Kapısı’ndan Türk askerlerine ateş açan Suriyeli getirildiği Reyhanlı’da mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Cilvegözü Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği yetkilileri, karşı taraftan ateş açan şahıs veya şahısları Türkiye’ye getirilmesini istedi. Bunun üzerine Türk askerlerine ateş açan Suriyeli, Türk makamlarına teslim edildi. Jandarma tarafından mahkemeye çıkarılan Suriyeli, ifadesi alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine götürüldü. IMG_4919

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.