ÇINAR AĞAÇLARIYLA GÖZÜ GİBİ İLGİLENİYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

3 Ağustos 2021 - 12:53

ÇINAR AĞAÇLARIYLA GÖZÜ GİBİ İLGİLENİYOR

ÇINAR AĞAÇLARIYLA GÖZÜ GİBİ İLGİLENİYOR
Son Güncelleme :

28 Nisan 2020 - 10:13

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın gayretleri sonucunda Topboğazı-Kırıkhan, Kırıkhan-Akbez, Kırıkhan-Reyhanlı yollarının kenarlarına ekilen çınar ağaçları kendilerini göstermeye başladı. Osmanlı Çınarlarının ekilmesini sağlayan Milletvekili Hüseyin Yayman ise bu ağaçlara büyük ilgi gösteriyor.
Kırıkhan-Hassa, Kırıkhan-Topboğazı,Kırıkhan-Reyhanlı karayollarının her iki tarafına Osmanlı çınarları ekilmişti. Geçen yıl ekilen çınar ağaçları bu yıl büyüdü ve yollara bir güzellik vermeye başladı.
Çınar ağaçlarının ekili olduğu yollarda seyahat ederken dikilen çınar ağaçlarını gözleriyle tek tek takip eden Milletvekili Hüseyin Yayman, ağaçların büyüyor olmasından büyük bir mutluluk duyuyor. Ağaçların bu dönemde susuz kalmaması gerektiğinden Orman İşletme İl Müdürünü arayarak, sulama çalışmalarının aksatılmamasını istedi.
Yayman, Akbez’de iken Belediye arazösü tarafından yapılan sulama çalışmalarını görünce aracını durdurarak çınar ağaçlarının yanına gitti. Sulama hortumunu eline alan Milletvekili Yayman, gözü gibi ilgilendiği ağaçları teker teker sulayarak toplumun dikkatini çekmek istedi.
Milletvekili Yayman, çınar ağaçlarının ekimini yaptırdık ama ilgilenmek hepimizin sorumluluğundadır. Bu ağaçların sulanması noktasında hiç bir kimse görev sorumluluğundan kaçmamalıdır. Bu çınarlar geleceğe taşınacak ve ekenler, sulayanlar, büyütenler rahmetle anılacaktır.”dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.