Çocuklarına Hem Annelik Hem de Babalık Yapıyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 15:57

Çocuklarına Hem Annelik Hem de Babalık Yapıyor

Çocuklarına Hem Annelik Hem de Babalık Yapıyor
Son Güncelleme :

23 Ekim 2018 - 8:47

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde yaşayan Suriyeli Hale Kaddura, sara hastası olan iki oğluna hem annelik hem de babalık yapıyor.
Suriye’nin Halep kentinde yaşamını sürdüren Kaddurra ailesi 2 yıl önce, çiftçi olan eşi Mehmet Fatih’in keskin nişancının açtığı ateş sonucu ölmesinden sonra sara hastası 2 oğlu ile sağlık konusunda yardım almak için Reyhanlı ilçesine geldi.
29 yaşındaki Hale Kaddura, eşinin keskin nişancı tarafından öldürülmesinden sonra iki çocuğu ile yalnız kaldığını ve bulundukları bölgede 8 ay kadar mahsur kaldıklarını söyledi. Eşinin ölümüne kadar çocuklarını Halep’te tedavi ettirdiğini ancak olaydan sonra Türkiye’ye geldiklerini dile getirdi.
Kiraladığı iki odalı evde yaşam mücadelesi veren Anne Kaddura, 12 yaşındaki Ahmet ve 10 yaşındaki Fatih’e hem annelik ve hem de babalık yapıyor. Hasta olduklarında ise çocuklarına hemşirelikte yapıyor. Çocukları hasta ve bakıma muhtaç olduğu için kendisine sağlanan iş imkanlarını da geri çeviren Kaddura, çevredeki hayırseverlerin verdiği destekle geçiniyor.
Sara hastası çocuklarını her ay bir defa Adana’ya kontrole götürdüğünü, çalışamadığı ve parası olmadığı için de gitmekte zorlandığını belirten Kaddura, “Adana’da yapılan tedavide verilen ilaçlarda ve kontrolde para ödemiyoruz. Yetkililer karşılıyor. Çocuklarımı yalnız bırakamadığım ve onlara bakmak zorunda olduğum için çalışamıyorum. Dolayısıyla Adana’ya gidip gelmekte zorlanıyoruz. Bu nedenle hayırseverlerin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.