CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP YAZDI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 17:26

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP YAZDI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP YAZDI
Son Güncelleme :

19 Mayıs 2023 - 18:31

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Hataylı işinsanı Salih Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak, Suriye’ye transit ticaret yapmak istediklerini belirtti.

Arslan, Hataylı firmalara Ticaret Bakanlığı tarafından izin verilmesi talebinde bulundu.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Ortadoğu Gümrükleme Firmasının sahibi olan Salih Arslan, önümüzdeki günlerde deprem bölgesine gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazarak çağrıda bulundu.

Suriye’ye ticaret yapmak istediklerini her şeyi devletten beklemediklerini yazısında ifade eden işinsanı Salih Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a serzenişte bulunduğu mektubunda şunları dile getirdi:

“Acımız, büyük. Kaybımız büyük. Transit ticaret yapabilmemiz için Cumhurbaşkanımızdan Hatay merkezli firmalara Ticaret Bakanlığı tarafından izin vermesini talep ediyoruz. Mevcut izni olan firmaların çoğunluğu Hataylı firma değil. Biz bu kadar acıdan sonra kalkınabilmemiz için iş yapmamız lazım. Ticaret yapabilmemiz için bize izin verilmesi gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanım biz size güveniyor ve inanıyoruz. Hatay’ı terk etmedik, terk etmeyeceğiz. İş, aş vermeye devam edeceğiz. Tüccarın, nakliyecinin Suriye ile ticaret yapmasına olanak sağlayacak izinler Bakanlıkta bekliyor, bunların dağıtılmasını sayın Cumhurbaşkanımızdan istirham ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım Hatay’ı sevdiğinizi ve kalkınmasını istediğinizi biliyoruz, saygılar sunuyoruz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.