Cumhurbaşkanlığı Kupası Hatay’ı Coşturdu « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 17:27

Cumhurbaşkanlığı Kupası Hatay’ı Coşturdu

Cumhurbaşkanlığı Kupası Hatay’ı Coşturdu
Son Güncelleme :

25 Ekim 2016 - 8:58

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), HBB Kadın Basketbol Takımı’nın Türkiye kadın basketbolunun en büyük kupası olan Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanması münasebetiyle Antakya’da kutlama düzenledi.
HBB, düzenlediği ‘Cumhurbaşkanlığı Kupa Şöleni’ ile gençlerin sevgilisi ‘Kolpa’ grubunu Hatay halkıyla buluşturarak kupa sevincini taçlandırdı.
Antakya Cumhuriyet Meydanı’nda son zamanların popüler gruplarından “Kolpa” ile kupa sevinci yaşayan Hatay halkı, şarkılara hep bir ağızdan coşkuyla eşlik etti.
Hataylılar, Ankara Spor Salonu’nda Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin lideri Fenerbahçe’yi 60-55’lik skorla yenerek tarihinde bir ilke imza atan Hatay’ın meleklerinin başarısını gururla kutladı.
HBB Mehter Takımı’nın gösterisiyle başlayan şölen Kolpa grubunun şarkılarıyla devam etti. Mavi-Beyaz tezahüratlarıyla sahneye davet edilen HBB Kadın Basketbol Takımı oyuncuları ve yöneticileri, halkın yoğun ilgisiyle sahnedeki yerini aldı.
Havai fişek gösterisiyle doruğa ulaşan kupa coşkusuna, alkışlar eşliğinde sahneye davet edilen HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ortak oldu. Şölen alanında hemşehrilerine seslenen HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kupanın Hatay halkının inancı ve desteği ile kazanıldığını vurguladı.
Konuşmasının devamında bu sene Hatay’da Avrupa’nın başarılı takımlarını da ağırlayacaklarını belirten Başkan Savaş, her zaman olduğu gibi bu maçlarda da taraftarlarının desteğine ihtiyaç duyduklarının altını çizdi.
“Şampiyon Hatay” tezahüratları eşliğinde konuşmasını tamamlayan Başkan Savaş, Natalie Hurst’un formasını ve takım atkısını Kolpa grubunun solistine armağan ederek ve kupayla fotoğraf çektirerek bu coşku dolu geceyi ölümsüz kıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.