Daha temiz Reyhanlı için el ele projesi başlatıldı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:08

Daha temiz Reyhanlı için el ele projesi başlatıldı

Daha temiz Reyhanlı için el ele projesi başlatıldı
Son Güncelleme :

06 Aralık 2016 - 8:32

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediyesi’nce ‘Daha temiz bir Reyhanlı için el ele’ projesi ile temizlik kampanyası başlatıldı.
İlçe genelinde başlatılan proje ile ilgili Türkçe Arapça olarak hazırlanan broşürlerle halkın temizlik konusunda duyarlı olmaları istendi. Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, ilçede yaşayan Suriyelilerin de dikkatlerini çekmek amacıyla broşürleri Türkçenin yanı sıra Arapça olarak hazırlattıklarını belirtti.
Hazırlanan ve dağıtılan broşürlerde ise herkesin ev ve işyerinin temizliğini yapmakla sorumlu olduğu belirtilerek, temiz olmadığı belirlenen ev ve iş yeri sahipleri hakkında ceza uygulanacağı kaydedildi.
Ayrıca gelişi güzel ve balkon veya pencerelerden çöp atılmamasını isteyen Şanverdi yaptığı açıklamada, “Temiz bir Reyhanlı için başlattığımız projeye herkes uymalı. Bu konuda çocuklarımızı da eğitelim. Yapılan denetimlerde uymayanlar hakkında kabahatler kanununa göre 100 lira ceza uygulanacaktır” dedi.
(Haber Merkezi)
baskan-sanverdi

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.