DEPREM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 17:48

DEPREM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

DEPREM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ
Son Güncelleme :

05 Şubat 2024 - 17:29

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Basın Cemiyeti Başkanı Hikmet Otuzbir, asrın felaketinin birinci yıldönümünde kentte unutulmayacak acılar yaşandığını söyledi.
11 ili etkileyen depremde en büyük yıkımın ve en çok can kaybının Hatay’da yaşandığını hatırlatan Başkan Otuzbir, “İnsanlık tarihinde belki de hiç görülmemiş bir yıkımla karşı karşıya kaldık. Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen yıkımın etkilerini nereye baksak görebilecek durumdayız. Yaşayan yıkımda çok sayıda canımızı yitirdik. Bu acı değil bir yıl, yıllar geçse de unutulmayacak.” dedi.
“DEPREMİN MERKEZİ MARAŞ, YIKIMIN MERKEZİ HATAY”
Depremlerin ardından ‘Kahramanmaraş merkezli deprem’ vurgusuna da değinen Başkan Otuzbir, “Bu ifadenin kullanılması Hataylıları fazlasıyla üzen başka bir durum. Bu şehir tarifsiz acılar yaşadı. Yaşanan yıkım ve kayıplar neredeyse diğer 10 ile eşdeğer boyutta. Burası yıkımın merkezi Hatay. Bu şehrin yeniden ayağa kalkması için daha çok birlik olmalıyız. Bu memleket bizim.” şeklinde konuştu.
Depremde yaşamını yitiren vatandaşlara rahmet dileyen Başkan Otuzbir, aynı acıların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.