Dera ve Kuneytra’dan tahliye edilen ailelere insani yardım « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 16:54

Dera ve Kuneytra’dan tahliye edilen ailelere insani yardım

Dera ve Kuneytra’dan tahliye edilen ailelere insani yardım
Son Güncelleme :

03 Ağustos 2018 - 10:51

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

İHH İnsani Yardım Vakfınca, Suriye’nin güneybatısındaki Dera ve Kuneytra illerinden Halep’in batı kırsalına tahliye edilen ailelere çeşitli insani yardım malzemeleri dağıtıldı.
İHH Suriye Çalışmaları Hatay Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, Dera ve Kuneytra illerinden tahliye edilenlerden 144 ailenin Halep’in batı kırsalında bulunan Meyzenaz geçici barınma merkezine yerleştirildiğini söyledi.
Suriye’de insani yardım çalışmalarına devam eden İHH ekiplerinin, Dera ve Kuneytra’dan tahliye edilenlerinde yardımına koştuğunu söyleyen Tosun, “Tahliye süreci boyunca Dera ve Kuneytra’dan gelen aileleri Hama kırsalındaki Madik Kalesi yakınlarında karşıladık. Tahliyelerin parça parça yapılması sonucu toplamda 10 bin 364 kişi kişi İdlib ve Halep’in batı kırsalına geldi. Gelenlere ilk etapta hazırlamış olduğumuz acil yardım paketlerini dağıttık. Kafilelerin güvenli bir şekilde Halep’in batı kırsalına intikal etmesinden sonra tahliye edilenlerden 144 aile Meyzenaz geçici barınma merkezine yerleştirildi.” dedi.
Selim Tosun, Dera ve Kuneytra’dan tahliye edilen ailelere çeşitli insani yardım malzemeleri dağıttıklarını belirterek, “Meyzenaz geçici konaklama merkezine yerleştirilen aileler Dera ve Kuneytra’dan çıkarken yanlarına hiçbir eşyalarını alamamışlar. Uzun ve ölüm riskiyle karşı karşıya kaldıkları bir yolculuğun sonrasında güvenli bölgeye ulaşan 144 aileye Meyzenaz geçici konaklama merkezinde gıda kolisi, hijyen paketi, mutfak seti ve sıcak yemek dağıtımı yaptık.” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.