Divan Edebiyatı Yazarı Hayati İnanç’tan şiir dinletisi ve söyleşi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 07:43

Divan Edebiyatı Yazarı Hayati İnanç’tan şiir dinletisi ve söyleşi

Divan Edebiyatı Yazarı Hayati İnanç’tan şiir dinletisi ve söyleşi
Son Güncelleme :

13 Aralık 2019 - 14:36

Bu Haber 21 kez okunmuştur.
reklam

Divan Edebiyatı yazarı Avukat hayati İnanç, Reyhanlı ilçe kaymakamlığı organizasyonunda, Ticaret ve Sanayi Odası(TSO), ile Ticaret Borsası (TB) başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen programda katılımcılara şiir dinletisi ve söyleşide bulundu.
Divan Edebiyatı Yazarı Av. Hayati İnanç, Reyhanlı Kaymakamlığı organizasyonunda geldiği ilçede sanatseverlerle buluştu. Divan Edebiyatından şiirler okuyan İnanç, Dilimiz ve Divan Edebiyatının güzelliğini aktardı. Şahsi anılarını da paylaşan İnanç, Kanuni Sultan Süleyman ve Baki gibi şairlerin divanlarından örnekler vererek hayata, şiire ve aşka yaklaşımları hakkında bilgiler verdi. Divan Edebiyatı şairlerinin ve aynı zaman da mütefekkirlerinin dünyaya örnek olacak çapta değerli olduklarını anlattı.
Türk ve Divan edebiyatı başta olmak üzere birçok edebiyattan söz eden İnanç, verdiği örneklerle geçmiş ile günümüz arasında kıyaslamalarda bulundu. ‘Can Veren Pervaneler’ adlı kitabının ise unutulmaya yüz tutmuş Divan Edebiyatını küllerinden yeniden doğurmaya namzet ve okuyan herkese can verecek bir eser olduğunu söyledi.
Daha sonra Reyhanlı Kaymakamı Ali Candan, Hayati İnanç’a katılımlarından dolayı teşekkür etti.


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.