DOĞAKA 86. Yönetim Kurulu, Hatay’da Toplandı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 00:02

DOĞAKA 86. Yönetim Kurulu, Hatay’da Toplandı

DOĞAKA 86. Yönetim Kurulu, Hatay’da Toplandı
Son Güncelleme :

28 Aralık 2018 - 9:28

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 86. Yönetim Kurulu Toplantısı, DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapıldı.
Savon Otel’de düzenlenen toplantıya Vali Rahmi Doğan’ın yanı sıra, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet ÇİNÇİN, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur YILDIZ ile TR 63 illerimizden gelen ilgililerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan “ 2018 yılının sona ermesi nedeniyle, 2018 yılında yapılan faaliyetlerin değerlendirileceği, 2019 yılında gerçekleştirilecek faaliyetlerin ön hazırlık değerlendirmesini yapacağımız toplantının illerimize hayırlı olması dileğiyle toplantıyı açarken Maraş ve Osmaniye illerimizden gelen misafirlerimize bir kez daha hoş geldiniz diyorum.” dedi
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 86. Yönetim Kurulu toplantısında; 2018 yılı çalışma programı çerçevesinde devam etmektedir. 2018 Yılı Mali Destek Programları kapsamında başarılı bulunan projelerle ilgili uygulama dönemi başlatılmıştır. 2019 yılında uygulanması planlana yeni destek programları ile ilgili olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yapılan görüşmeler tamamlanmıştır. Toplam 27 Milyon TL. Ayrıca; Hatay Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Üretim araştıra ve Kontrol Merkezi, Hatay Kireçlik Yarma Sistemi Ortak Kullanım Tesisi, İskenderun Teknik Üniversitesi Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezi ve Osmaniye Denetimli Serbestlik Hizmetleri Sürekli Eğitim Merkezi projeleri bugünkü toplantı da ön değerlendirmeye alınacaktır. Bölgemizdeki sektörlerin ve firmaların tanıtımına yönelik çalıştay, konferans ve fuar gibi organizasyonlara destek sağlayan Ajansımız, bu kapsamda 03-06 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan Uluslararası Ayakkabı Yaz Modası Fuarı ve 21-25 Ekim 2018 tarihleri arasında Paris’te yapılacak olan SİAL Paris Uluslararası Gıda Fuarına firmalarımızın katılımın sağlamıştır. Fuar katılımları, 27-29 Ocak 2019 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak İMOB Uluslararası Mobilya Fuarı ve 31 Ocak- 03 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan EMITT Fuarı ile devam edecektir. Devam eden araştırma ve analiz çalışmaları kapsamında ise Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illeri için Potansiyel yatırım Alanları ve Yöresel Ürünler Kataloğu çalışmaları basımları da tamamlanarak kullanıcıların istifadesinde sunulmuştur.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.