DOKTORLAR’DAN 15 DAKİKALIK EYLEM « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 07:26

DOKTORLAR’DAN 15 DAKİKALIK EYLEM

DOKTORLAR’DAN 15 DAKİKALIK EYLEM
Son Güncelleme :

02 Haziran 2015 - 12:45

Bu Haber 16 kez okunmuştur.
reklam

Samsun’da uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Op.Dr. Kamil Furtun için Reyhanlı İlçesi’nde de doktorlar Hastane bahçesinde 15 dakikalık iş bırakma eylemi yaptı.
15 dakikalık iş bırakma eyleminde, konuşan Reyhanlı Devlet Hastanesi Baştabip Dr. Mehmet Demir, “Hedefi sadece hastalara yardım etmek olan sağlık çalışanlarına yönelik kötü söz, uygunsuz muamele ve şiddet uygulanmasına toplum olarak birlikte karşı gelmeliyiz. Çalışan arkadaşlarımızın yoğun çalışma koşullarına ve büyük özverili çalışmalarına rağmen uğramış oldukları şiddeti gündem haline getirmek amacı ile toplandık. Gece gündüz demeden yılın 365 günü halka nitelikli sağlık hizmeti vermek için çalışan sağlık personeline yapılan bu şiddet olayları karşısında toplumun bütün kesimlerini duyarlılığa davet ediyoruz. Toplumda söz sahibi olanlar; sağlık çalışanlarını itibarsızlaştıran, küçük düşüren, hedef gösteren üsluplardan ve açıklamalardan vazgeçilmelidirler.”
Doktorların iş bırakma eylemine 40 doktor, ve sağlık çalışanları katıldı.
DSC_0532

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.