DSİ 6.BÖLGE MÜDÜRÜ İNCELEMELERDE BULUNDU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ocak 2022 - 18:09

DSİ 6.BÖLGE MÜDÜRÜ İNCELEMELERDE BULUNDU

DSİ 6.BÖLGE MÜDÜRÜ İNCELEMELERDE BULUNDU
Son Güncelleme :

05 Ekim 2021 - 8:51

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

DSİ 6. (Adana) Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik, Antakya Serinyol Yeraltı Barajı ve Reyhanlı Barajı Takviye Tesisleri 1.Kısım şantiyelerinde incelemelerde bulundu.
Ziyaretleri kapsamında 63. Hatay Şube Müdürlüğü’nü ziyaret eden Çelik, burada Şube Müdürü Fatih Mıyman ve Şube personeli ile bir araya gelerek yapılan yatırımlar hakkında istişarede bulundu.
Reyhanlı Barajı’na takviye tesis olarak inşa edilen Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı T1 ve T2 tünellerini inceleyen DSİ 6. Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik, “Yapımı tamamlanan Hatay-Antakya Serinyol Yeraltı Barajı ile Amik Ovası’nda son yıllarda düşen yeraltı su seviyesinin dengelenmesi hedeflemektedir. T1 ve T2 tünellerinde çalışmaların hızla devam ettiği Reyhanlı Barajı Takviye Tesisleri 1.Kısım (Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı) işi tamamlandığında ise Reyhanlı Barajı’na saniyede 50 metreküp suyun derivasyonunu sağlanacaktır” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.