DÜĞÜNLERDE SİLAH ATMAYIN « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 16:36

DÜĞÜNLERDE SİLAH ATMAYIN

DÜĞÜNLERDE SİLAH ATMAYIN
Son Güncelleme :

02 Haziran 2015 - 12:30

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler başkanlığında yapılan toplantıda, düğünlerde silah ve havai fişek atılmasının yasak olduğu hatırlatılarak, silah atanlara karşı alınan önlemlerin kesinlikle uygulanacağı belirtildi.
Toplantı İlçe Emniyet Müdürlüğü lokalinde yapıldı. ‘Eğlencemiz mutlu sonla bitsin projesi’ kapsamındaki toplantıda düğün veya benzeri mutlu günlerde silah, patlayıcı madde kullanmanın önlenmesi amacıyla bir dizi kararlar alındı.
Toplantıya Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Adıgüzel, Emniyet Müdürü Mustafa Özkan, Müftü Abidin Zeynel Tambağ, Jandarma Komutan vekili, Sivil Toplum Kuruluş Oda başkanları ve mahalle muhtarları katıldı.
Silah atılmasından duyulan rahatsızlığın görüşüldüğü toplantıda, silah atılmasının önüne geçmek amacıyla gerekli desteğin verileceği yönünde karar alındı. Buna göre, mahalle Muhtarları, mahallelerinde silah atılmaması konusunda sosyal bilinci oluşturmaya yönelik olarak vatandaşa kurallara uyulması silah, havai fişek atılmaması, aksi halde güvenlik güçlerinin kesinlikle müdahale edecekleri, gerekli yasal işlemlerin yapılacağını anlatacak. Vatandaşları bilinçlendirmek için afiş, broşür, belediyenin Billboardlarına duyuru ve reklam konulması süreci devam ederken, camilerde Cuma günleri silah patlayıcı madde kullanılmasının yanlışlığı ve yasak olması ile ilgili etkili mesajlar verilecek. Silah atma olaylarında etkin tedbirlerin alınacağı, atanlar hakkında gözaltı tedbiri uygulanacağı ve tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edileceği de karara bağlandı.
Katılımcıların oy birliği ile aldıkları kararda ayrıca, hafta sonu yapılan düğünlerde resmi üniformalı polis görevlendirilecek. İhtiyaç duyulması halinde düğünlerdeki kamera kayıtlarına emniyet görevlileri tarafından incelenmek üzere geçici olarak el konulacak. Sokak düğünlerinde kaçak elektrik kullanımın tespiti halinde TEDAŞ görevleriyle birlikte hareket edilerek müdahale edilecek. Av bayilerinin denetimlerini de artırılarak devam edecek. Kaymakam Güler, silah atımı ile meydana gelecek olumsuzlukların önüne geçmek, halkın huzurunun bozulmamasını sağlamak amacıyla alınan tedbir kararlarına tüm katılımcıların mutabık kaldığını ve düğünlerde silah atma olayının önüne geçmek için işbirliği içinde çalışacaklarını belirtti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.