Dünya Sağlık Örgütü’nden İHH’ya ziyaret « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 15:18

Dünya Sağlık Örgütü’nden İHH’ya ziyaret

Dünya Sağlık Örgütü’nden İHH’ya ziyaret
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 17:03

Bu Haber 16 kez okunmuştur.
reklam

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Doğu Akdeniz Bölgesel Ofisi ve Gaziantep Ofisi’nden bir heyet, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Reyhanlı ilçesinde bulunan Suriye Çalışmaları Koordine Merkezi ve Reyhanlı Eğitim Köyü’nü ziyaret etti.
Heyeti, İHH Suriye Çalışmalarından Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Cüneyt Kılıç karşıladı. Reyhanlı Eğitim Köyü’ne yapılan ziyarette heyete, tesisin savaş travması yaşayan çocuklara yönelik eğitim, gelişim ve psikososyal destek hizmetlerinin bir arada sunulduğunu anlatan Kılıç, tesisin 100 dönüm arazi üzerine kurulu olduğunu ve anaokulu, ilkokul, orta ve lise seviyelerinde bin öğrenciye eğitim, gelişim hizmetleri sunulduğunu söyledi.
İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Koordine Merkezi’nde ise günlük 170 bin ekmek üretme kapasitesine sahip fırın ile lojistik deposu ziyaret edildi.
Ayrıca burada İHH İnsani Yardım Vakfı’nın sağlık çalışmaları ile Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve İnsan Charity kurumlarıyla işbirliği içerisinde yürütülen mobil sağlık kliniği projesiyle ilgili olarak sunum yapıldı.
Ziyaret sonunda heyete vakfın çalışmalarını tanıtan çeşitli tanıtım materyalleri hediye edildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.