Dünya Vatandaşları için Reyhanlı Mesleki Eğitim ve Toplum Merkezi’nin temeli atıldı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 07:02

Dünya Vatandaşları için Reyhanlı Mesleki Eğitim ve Toplum Merkezi’nin temeli atıldı

Dünya Vatandaşları için Reyhanlı Mesleki Eğitim ve  Toplum Merkezi’nin temeli atıldı
Son Güncelleme :

20 Eylül 2019 - 16:55

Bu Haber 12 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediyesi, Bilkent Üniversitesi Mimarlık bölümü ve Tayvanlı STK-mimari Modernite birliği ve Ankara Taipei ekonomi ve kültür misyonu destekleriyle inşa edilecek olan Dünya Vatandaşları için Reyhanlı Mesleki Eğitim ve Toplum Merkezinin Temel Atma Töreni Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu Hatay Milletvekilleri Hüseyin Şanverdi ve İsmet Tokdemir, Ak Parti Kahraman Maraş milletvekili Celalettin Güvenç, Tayvan Büyükelçisi Yaser Tai-hsiang Cheng Protokol Mensupları ve çok sayıda Vatandaşımızın katılımıyla gerçekleştirildi.
7 dönüm arazi üzerine inşa edilecek merkezde 52 atölye, sergi ve kültürel aktivitelerin gerçekleştirileceği salonların yanı sıra park da yer alacak.
Törende konuşan Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, “Bu projenin ilçemize ve ülkemize hayır olsun emeği geçen Herkese teşekkür eder Şükranlarımı Sunarım” dedi.
Taipei (Tayvan) Ekonomi ve Kültür Misyonu Türkiye Temsilcisi Yaser Tai Hsiang, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’ye, Suriyelilere yaptıklarından dolayı teşekkür etti.
Ülkelerinin, küçük olmasına rağmen Suriyeliler konusunda destek olmaya çalıştığını ifade eden Hsiang, “İnsani yardımlar konusunda Türkiye ile birlikteyiz. Geçmişte başta İstanbul olmak üzere, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Gaziantep gibi illerde insani projeleri hayata geçirdik. Bugün temelini atmanın sevincini yaşadığımız toplum merkezi, insanların üretim yapacakları bir yer olacak.” diye konuştu.
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi de ilçedeki sanatkarlara da katkı sağlayacak merkezin yapımına destek verenlere teşekkür etti.
Törenin ardından, Reyhanlı’daki sanatkarlar tarafından geri dönüşüm malzemelerinden yapılan eserler ile el işi ürünlerden oluşan sergi gezildi.


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.